"Mısır ordusu, Suudi Arabistan'ın paralarını masumları öldürmek için kullanıyor"

Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El-Kardavi, Suudi Arabistan’ın Mısır’daki darbe yönetimini destekleyerek hata ettiğini söyledi.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Yusuf El-Kardavi Reuters’e, “Suudi Arabistan, Mursi’nin devrilmesinden bu yana İslami muhalefeti ezen Mısır yönetimine yaptığı büyük yardımla hata etti” derken, “Bu Suudi Arabistan hükümeti için garip bir durum. Darbeyi desteklemek için milyarlar sundular. Onları komşu ülkelere, çıkar ve menfaatlerden başka bir şey bağlamıyor” ifadelerini kullandı.

Kardavi, “Kendisini cumhurbaşkanı adayı göstereceği tahmin edilen Orgeneral Abdulfettah Es-Sisi liderliğindeki Mısır ordusu, Suudi Arabistan’ın paralarını masumları öldürmek için kullanıyor” diye devam etti.

“Suudi Arabistan yöneticileri, Körfez halkından onlarla beraber olanlar Allah’tan korksun” diyen Kardavi, Mısır’da 25 Ocak ‘devrimi’nin yıl dönümünde meydana gelen ve emniyet merkezlerini hedef alan patlamaların arkasında kimin olduğunu sorarken, İhvan’ın bu hareketlerden uzak olduğunu belirtti.

Kardavi sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ülkedeki bu şartlar altında Kahire’deki emniyet müdürlüğü gibi büyük emniyet yapılarının korumasız bırakılması mantıksız. Ben, Kahire Emniyet Müdürlüğü olayı… Ve bundan başka patlama olaylarının, emniyet teşkilatının imalatı olduğunu düşünüyorum.”

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09