ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.6.2018 15:14:27

Mısır İstihbarat Başkanı'ndan 'Yüzyılın anlaşması' için gizli İsrail ziyareti

Siyonist medya kaynakları Mısır istihbarat başkanı Abbas Kamil'in, ABD, siyonist İsrail ve Kahire arasında varılan 'Yüzyılın Anlaşması' için gizlice Tel Aviv'e geldiğini duyurdu. Mısır İstihbarat Başkanı

Siyonist medya kaynakları Mısır istihbarat başkanı Abbas Kamil'in, ABD, siyonist İsrail ve Kahire arasında varılan 'Yüzyılın Anlaşması' için gizlice Tel Aviv'e geldiğini duyurdu.

Siyonist site AKA'ya göre,  Abbas Kamil, Mısır cumhurbaşkanı general Sisi'nin emri üzerine, İsrail ve Amerikalı şirketlerin 'Yüzyılın Muamelesi' çerçevesinde Sina bölgesinde yatırımları konusunda İsrailli yetkililerle görüşmek üzere Tel Aviv'e gönderildi. 

Amerikan başkanı Trump, 6 aralık 2017'de, Kudüs'ü terör rejimi İsrail'in başkenti olarak resmiyette tanıdığını bildirmişti. Bu girişimin ardından da ABD, İsrail ve bazı Arap rejimler Filistin Meselesi'ni kapatmak için  'Yüzyılın Muamelesi' projesinin ayak sesleri gelmişti. Sözkonusu projeye göre, Kudüs siyonist İsrail'in başkenti olarak tanınırken Filistinlilerin topraklarına dönme hakları ellerinden alınacak ve Filistin yalnızca Batı Şeria ve Gazze'yle sınırlı kalacak.                                       

Bu arada 4 nisan tarihinde Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile ırkçı İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet Başkanı Nadav Argaman'ın Tel Aviv'de bir araya geldiği bildirilmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09