Mısır İhvanı silahlı mücadeleye mi başlıyor?

Mısır’daki Müslüman Kardeşler’e bağlı bir grubun yabancılara Mısır’ı terk etmeleri için süre verdiği bildirildi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonunun haberine göre Devrimci Gençler Komutanlığı adlı grup, yabancı ülke vatandaşlarından 11 Şubat’a kadar Mısır’ı terk etmelerini istedi. 

Haberde Devrimci Gençler Komutanlığı adlı grubun yayımladığı bildiride 11 Şubat’a kadar Mısır’ı terk etmemeleri halinde yabancıları hedef alacakları tehdidinde bulunduğu bildirildi.

Örgütün ‘7 Numaralı Bildiri’ başlıklı bildirisinin Türkiye’den yayın yaptığı belirtilen ‘Rabia’ adlı uydu kanalı aracılığıyla yayımlandığı ve bildiride Mısır güvenlik güçlerine de tehditler sıralandığı bildirildi.

Rabia kanalında okunan bildiride “Tüm yabancı şirketlerin personelinin tamamını Mısır’dan çıkarmak ve faaliyetlerini durdurmak için 20 Şubat’a kadar fırsatı var. Aksi takdirde tüm yatırımları ve personeli devrimcilerin saldırılarına hedef olacak. Tüm yabancı diplomatlar ve elçiler 28 Şubat’a kadar Mısır’ı terk etmelidir. Mısır’a gelme niyetinde olan tüm turistler gezilerini iptal ettirmelidir” ifadelerine yer verildi.

Bildiride ayrıca Mısır’da darbeyi destekleyen ülkelere darbeye verdikleri desteği bir ay içerisinde tamamen durdurma çağrısı yapıldı ve aksi takdirde bu ülkelerin Ortadoğu bölgesindeki tüm çıkarlarına saldırılar düzenleneceği ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09