Mısır İçişleri: İhvan askeri kanat kurdu

Mısır İçişleri Bakanlığı, İhvan-ı Müslimin cemaatini polis mensuplarına karşı saldırma amaçlı kullandığı bir askeri kanat oluşturmakla suçladı.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Mısır İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Hânî Abdullatif, Mısır devlet televizyonunun yayınladığı açıklamasında Mısır’ın güneyinde bulunan Beni Suveyf’te 5 polisin ölmesine ve 2 polisin yaralanmasına yol açan saldırıya karıştıkları iddiasıyla 12 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Abdullatif, İhvan liderlerinin polise ve askere ait tesisleri ve güvenlik güçlerini hedef alan askeri bir kanat kurulması konusunda görevlendirme yaptığını öne sürdü.

Abdullatif’in iddiaları bunlarla da sınırlı kalmadı. Bakanlık sözcüsü, emniyet teşkilatının zanlıları yakaladığını ve beraberinde otomatik silahlar, Hamas’a ait bir bayrak, bir miktar para ve içinde ‘tekfirci yayınlar’ bulunan dizüstü bilgisayarlar ele geçirdiklerini söyledi.

Ancak İçişleri Bakanlığı, İhvan’ın polislere karşı düzenlenen herhangi bir saldırıyla ilişkisi bulunduğu yönündeki delillerden ise bahsetmedi.

Mısır’da Muhammed Mursi’yi bir askeri darbeyle deviren mevcut yönetim, geçtiğimiz yılın sonunda İhvan-ı Müslimin cemaatini terör örgütü listesine almıştı.

Yine mevcut yönetimin, darbenin ardından takip eden süreçte İhvan-ı Müslimin’le Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’la arasında ilişki kurduğu ve Hamas’a karşı medyayla bir karalama kampanyası başlattığı biliniyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09