Mısır: Erdoğan ülkesindeki krizi örtmek için saldırılara sponsorluk ediyor

Mısır İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Hânî Abdullatif, Mısır’da gerçekleşen patlamalardan Müslüman Kardeşler Cemaati’ni sorumlu tutarken, Türkiye'nin de şiddet olaylarına sponsorluk yaptığını öne sürdü.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Sözcü, yaptığı basın açıklamasında tüm delillerin ve bazı mensuplarının itirafının Müslüman Kardeşler’in silahlı olayların arkasında olduğunu doğruladığını öne sürdü.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı devletlerin olaylarla bağlantısı olduğunu iddia eden sözcü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesindeki krizi örtme çabasıyla bu operasyonlara sponsorluk ettiğini söyledi.

Ensar-ı Beyt’ul Makdis adlı grup, Kahire’de dün bir emniyet merkezinin önünde meydana gelen patlamayı üstlenmiş ve Mısırlıları 25 Ocak’taki ‘devrim’in yıldönümünde evlerinden ayrılmamaya çağırmıştı.

Bunun yanında Mısır’da dün yapılan gösterilerde yaşamını yitirenlerin ve yaralananların yanında İçişleri Bakanlığı, gösterilerin dağıtılması sırasında 230 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Mısır’daki askeri darbenin ardından Türkiye yönetiminin darbe karşıtı tutumu ve Muhammed Mursi’yi destekleyen tavrı sebebiyle iki ülkenin ilişkileri kopma noktasına gelmiş bulunuyor. Kahire yönetimi, Ankara’yı içişlerine karışmakla suçluyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09