SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.2.2017 10:46:55

MHP’li muhaliflerden Saadet Partisi'ne ziyaret

Kamuoyunda MHP’li muhalifler olarak bilinen heyet Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. MHP’li muhaliflerden Saadet Partisi

Kamuoyunda MHP’li muhalifler olarak bilinen heyet Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti.

Kamuoyunda MHP’li muhalifler olarak bilinen heyet, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Saadet Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Heyette MHP genel başkan adayları Ümit Özdağ, Sinan Oğan ile milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok yer aldı.

Karamollaoğlu, insanların referandumda ötekileştirmeden ve düşünerek karar vermelerini arzu ettiklerini söyleyerek, “İnsanlar ‘hayır’ ya da ‘evet’ diyebilirler. Bunu yeter ki bir gruplaşma mantalitesi içerisinde değil, ‘bu memleketin geleceği için en isabetli karar şudur’ diye düşünerek, kendisi gibi düşünmeyenleri de ihanet içinde hareket ediyorlarmış gibi ötelemeden karar vermelerinin doğru olacağı kanaatindeyiz” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ: İLKELİ VE BİRLEŞTİRİCİ BİR ÇIKIŞ YAPTINIZ

Platform adına Saadet Partisi’ni 18 Şubat’ta yapılacak büyük toplantıya davet eden MHP genel başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ise, “Sayın Genel Başkan’a yapmış olduğu ilkeli ve birleştirici çıkıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Çünkü çevre coğrafyalarda büyük jeopolitik kırılmaların gerçekleştiği ve devlet teşkilatımızın da 15 Temmuz’da ağır bir zafiyet yaşadığı dönemde iç cephenin sağlam olması gerekiyor. ‘Evet’ diyenler de ‘hayır’ diyenler de Türk milletinin saygın vatandaşlarıdır. Annesi babası ‘hayır’ diyenin evladı da, ‘evet’ diyenin evladı da El-Bab’da mücadele ediyor. Bir bölümün annesi babası terör örgütünün yanlısı ya da darbeci mi oluyor? Bunu söylemek vicdanlara el vermez. Sizlerin zarif çıkışı bunu çok net ifade etti. Ayrıca bu nedenle de teşekkür etmeye geldik” diye konuştu.

OĞAN: SAADET PARTİSİ’NİN “BİR DAKİKA” DEMESİ ÇOK ÖNEMLİ

MHP genel başkan adayı Sinan Oğan ise yaptığı açıklamada, toplumu ayrıştırıcı bir dil kullanılmasının doğru olmadığını vurgulayarak, “Böyle bir süreçte insanları,  zıtlaştırmak, ötekileştirmek doğru değil. Türkiye’nin geleceğini tayin edecek bir anayasa değişikliğine gidiliyor. Saadet Partisi’nin buna karşı bir tavır koymasını biz çok önemsiyoruz. Sanki sadece bir tarafta AKP ve MHP Genel Merkezi, diğer tarafta PKK, HDP ve CHP var gibi bir algı oluşturmak istiyorlar. Yapmak istedikleri sanki Türkiye’de bir tarafta bunlar var, diğer yanda AKP var, başka kimse yok. Bizleri ve sizleri yok sayarak, Türk milletini yok sayarak bu kutuplaşma üzerinden siyaset yapmak istiyorlardı. Bu anlamda Saadet Partisi’nin ‘bir dakika’ demesi çok önemlidir. Milliyetçi ülkücü camiada bu çıkışınız önemli ve değerli bulundu” değerlendirmesinde bulundu.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

  • Bu Muhalif MHP lilerin çoğunun masonik bağlantıları varMHP bağırsaklarını temizliyor,.Meral Akşeneri neden yanlarına almamışlar..

    16.2.2017 17:57:01 0 Yanıtla erdem
ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09