SURİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 10:18:50

Mehmet Görmez: İslam ülkelerinin liderleri, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır!

Mehmet Görmez: İslam ülkelerinin liderleri, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır! Mehmet Görmez: İslam ülkelerinin liderleri, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır!

ABD uçağının Halep’in Etarib ilçesinde bir camiye düzenlediği saldırıya sert tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bir insanı secdedeyken öldürmenin, ne insanlık önünde ne de Allah katında hiçbir açıklamasının olamayacağını belirtti.
 
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ABD uçağının Halep kentinin Etarib ilçesinde bir camiye namaz vakti düzenlenen ve 58 kişinin şehit olduğu hava saldırısına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki gösterdi.
 
Halep'in Etarib ilçesinde bir camiye hem de namaz esnasında yapılan insanlık dışı saldırıyı şiddetle telin ettiğine vurgu yapan Görmez, "Halepli kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara başsağlığı diliyor, şehitlere rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyorum." diye belirtti.
 
"Masum insanlara kast edenler elbet bir gün hesap verecektir"
 
"Bir insanı secdedeyken öldürmenin, bir mabedin göğsünü delmenin ne insanlık önünde ne de Cenab-ı Hakkın katında hiçbir açıklaması olamaz." diyen Görmez, "Masum insanlara kast edenler, ahlak ve hukuktan nasibini almamış, vicdan elbisesini çıkarmış, insaf kalemini kırmış olanlar elbet bir gün hesap verecektir." ifadelerini kullandı.
 
"İslam ülkelerinin liderleri, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır"
 
İslam ülkelerine seslenen Görmez, "Acıya dayanacak gücü kalmamış, dermanı secdede arayan bu masum sivillerin feryadını duyun! İslam ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan haklan müdafileri bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır. Kararan bakışlarda umut ışığı olmak için çırpınanların çabası elbet makam-ı ilahide karşılık bulacaktır. Annelerin feryadı elbet cevapsız kalmayacaktır. O zamana kadar Müslümanlara, İslam ümmetine düşen kardeşliğini unutmamak, tek yürek olarak mazlumun yanında yer almaktır." diye belirtti.
 
Görmez, açıklamasının sonunda "Bu zalim saldırıyı telin ediyor, sadece birkaç saat içinde unutulan ve peşinden yenileri eklenen bir insanlık suçu olmaması için vicdan sahibi bütün insanlığı bu zulmü durdurmaya davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak : İLKHA

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09