ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.2.2016 14:08:10

Medvedev: Rusya-NATO ilişkileri ‘yeni Soğuk Savaş' seviyesine geldi

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Moskova-NATO ilişkilerinin ‘yeni bir Soğuk Savaş seviyesine' ulaştığını söyledi. Medvedev: Rusya-NATO ilişkileri ‘yeni Soğuk Savaş

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Moskova-NATO ilişkilerinin ‘yeni bir Soğuk Savaş seviyesine' ulaştığını söyledi.
 
Almanya'da düzenlenen 52. Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşan Medvedev, NATO'nun Rusya karşı takındığı politik tavrı ‘düşmanca' ve ‘kapalı' olarak nitelendirdi.
 
​‘2016'DA MIYIZ YOKSA 1962'DE Mİ?'
 
"Rusya-NATO ilişkileri ‘yeni bir Soğuk Savaş' seviyesine ulaştı" diyen Medvedev, "NATO, Rusya'nın NATO, Avrupa, ABD ve diğer ülkeler için temel tehdit olduğunda ısrar etmeyi sürdürüyor. Rusların nükleer savaş başlattığına dair korku filmleri çekiliyor. Bazen düşünüyorum: 2016'da mıyız yoksa 1962'de mi?" ifadelerini kullandı.
 
‘RUSYA'YA YÖNELİK ÇEVRELEME POLİTİKASI GERÇEK SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNE YARDIM ETMİYOR'
 
Bunların yanı sıra Medvedev, ülkesine karşı uygulanan ‘çevreleme doktrininin' çok tehlikeli olduğunu ve gerçek sorunların çözümlenmesini engellediğini söyledi:
 
​"Küresel sorunların çoğu bir gecede oluşmadı. Bu sorunlar Rusya tarafından da yaratılmadı. Ancak biz bu sorunları engellemeyi öğrenemedik. Bu nedenle bu sorunların nedenlerine değil, sonuçlarına odaklanıyoruz ya da gerçek kötülüklerle savaşmak yerine komşularımızı çevrelemekle uğraşıyoruz. Batı bugün bile Rusya'ya karşı çevreleme doktrini uyguluyor. Bu yaklaşımda şöyle bir sorun var: Böyle devam edilirse, dünya bundan 10 ya da 20 yıl sonra da aynı meseleleri konuşuyor olacak."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09