KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 20.2.2016 12:31:52

Mazlumder Ankara Şubesi'nde Kadrican Mendi'yle 'İslam'ın Siyasal Tarihi Okumaları' yarın başlıyor

Mazlumder Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Kadrican Mendi'yle İslam'ın Siyasal Tarihi Okumaları' yarın ilk dersle başlıyor. Mazlumder Ankara Şubesi

İslamî Analiz/Haber Merkezi
Mazlumder Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Kadrican Mendi'yle İslam'ın Siyasal Tarihi Okumaları' yarın ilk dersle başlıyor.
Her ay 1 ders yapılacak olan programın davet metni şu şekilde:

Geçmişi doğru anlamadan, önceki tecrübelerden yararlanmadan bilginin gücüne erişmek mümkün değildir. Maziye ve ataların din anlayışına mahkum olmamak onu doğru anlayabilmekten geçer. Tarihe; tevhidi bilinci, ümmet bilincini kuşanarak tanıklık etmek, tarihi etkilemek için çaba harcamak, dönüşümün imkanları üzerinde çalışmaya bir adım olarak İslam'ın Siyasal Tarihi Okumaları'nı gerçekleştiriyoruz.
Kadrican Mendi ile dört ders olarak gerçekleştireceğimiz programda İslam’ın siyaset, toplum, iktidar gibi kavramlarla tarihsel dönemler, dönüm noktaları ve bu süreçlerde yaşanan tartışmalar değerlendirilecek.

21 Şubat Pazar günü saat 14.00'te 'Peygamberin Mirası ve İlk İki Yüzyıl' başlığıyla ilkini başlatacağımız bu okumalara tüm üye, gönüllü ve ilgililer davetlidir
Ders programı ve konu başlıkları afişte mevcuttur:

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09