EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 31.10.2017 09:14:39

Maliye Bakanı Ağbal: Taşeron işçilere kadroyu, yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro verilmesi sorularına ilişkin, 'Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz' açıklamasında bulundu. Maliye Bakanı Ağbal: Taşeron işçilere kadroyu, yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro verilmesi sorularına ilişkin, 'Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz' açıklamasında bulundu.

Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı’na ilişkin üyelerin sorularını cevapladı. Ağbal, AK Parti iktidarlarına milletin yetki verdiğini söyleyerek, 'Her şeyin başında vicdan ve adalet geliyor. İlk andan itibaren AK Parti ’nin isminde de var, bugüne kadar adaleti her şeyin üstünde koyduk' ifadelerinde bulundu.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO VERİLMESİ

Ağbal, 2009 yılından beri Türkiye IMF programı yapmadan kendi ayakları üzerinde mali göstergelerini iyileştirdiğini söyleyerek, 'Bugün borcun milli gelire oranı, bütçe açıkları artarken, Türkiye bütçe açıklarını, borcun milli gelire oranını düşüren nadir ülkelerden bir tanesidir' şeklinde konuştu.

Ağbal, 2002 yılında vatandaşın 45 kilogram dana eti alabildiğini belirterek, bugün 63 kilogram dana eti alınabildiğini kaydetti. Muhalefet milletvekilleri 60 kilogram etin 3 bin lira olduğunu ifade etmesi üzerine Bakan Ağbal Türkiye İstatistik Kurumu rakamlarını verdiğini belirtti. Ağbal yeniden yapılandırmadan ne kadar gelir beklendiği sorusuna ilişkin, 'Yeniden yapılandırmadan 30.7 milyar lira gelir bekliyoruz' ifadelerinde bulundu.

Ağbal taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik soruya ilişkin ise, 'Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz' dedi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09