ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 20.11.2015 15:53:03

Mali'de rehine operasyonu ile kurtulan THY kabin memuru yaşananları anlattı

.Kurtarılanlardan kabin memuru Lütfiye Deniz Kıvrak Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Bamako uçuşlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık" dedi. Mali

Mali'de sabah saatlerinde gerçekleşen otel baskınında rehin alınan 170 kişi arasında bulunan 7 THY personelinden 5'i kurtarıldı. Kurtarılanlardan kabin memuru Lütfiye Deniz KıvrakTürk Hava Yolları’nın İstanbul-Bamako uçuşlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık" dedi.

5 personel serbest bırakıldı 

Otelde rehin kalan Türk pilotların İsmail Yerli ve Sadık Murat Aratolduğu belirtildi. Kabin memurlarının da Murat GündüzŞerife Taşcı KabacıkLütfiye Deniz Kıvrak ve Eray Sevim olduğu açıklandı. Otelde rehin kalan THY personelinden 6'sının uçuş amacıyla bu ülkede bulunduğu ve diğer Türk personelin Mali'de görevli olduğu belirtildi. Yaklaşık 80 kişi operasyonla kurtarılırken bunların arasında 5 THY personelinin de bulunduğu açıklandı. 2 THY çalışanı hâlâ rehin olarak tutuluyor.  Otelde rehin kalan Türk pilotların İsmail Yerli ve Sadık Murat Arat olduğu belirtildi. 

"Asker ve polis kurtardı"

Mali’deki otel baskınında rehin alınanlar arasında bulunan 5 THY görevlisinin kurtarıldığı açıklandı. Kurtarılanlardan kabin memuru Lütfiye Deniz Kıvrak  “Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık” dedi. Habertürk Televizyonu'na konuşan  Kıvrak, telefonunun şarjının çok az olduğunu belirterek, kısa bilgiler verdi ve “İki arkadaşımız içerde, umarım onlar da kurtarılacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09