FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 19.3.2017 10:20:44

Mahmud Zahhar'dan seçim yorumu: Hareketin ilkelerinde hiçbir değişiklik yok

Mahmud Zahhar'dan seçim yorumu: Hareketin ilkelerinde hiçbir değişiklik yok Mahmud Zahhar

lami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, hareketin hazırladığı belgenin önümüzdeki dönemin yönetim mekanizmalarıyla ilgili olduğunu ve ilkelerde hiçbir değişiklik olmadığını söyledi.
 
Mahmud Ez-Zehhar, dün (18 Mart Cumartesi) Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, belge ile misak arasında fark olduğunu, misakın anayasa gibi olduğunu, belgenin ise daha araçsal olduğunu ve değişebileceğini kaydetti.
 
Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Hamas'ın hareketin fikrini ve siyasi birikimini yansıtan bir siyaset belgesi hazırladığını açıklamıştı.
 
Hamas'ın fikrinin sabit olduğunu ve değişmeyeceğini bildiren Ez-Zehhar, düşünce olarak direnişle çeşitli organları arasında fark olmadığını söyledi.
 
Ez-Zehhar, direnişin devam ettiğini, işgale karşı her türlü yolla mücadeleyi sürdüreceklerini, casusların peşini bırakmayacaklarını ve İsrail'in şartlarını kabul etmeyeceklerini ifade etti.
 
Kahire'de imzalanan anlaşmaların uygulanarak uzlaşının sağlanması gerektiğine işaret eden Ez-Zehhar, tüm seçimlerin yapılması ve sonuçlarının kabullenilmesi gerektiğini söyledi.
 
İşgal ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarına da değinen Ez-Zehhar, işgal rejiminin Devlet Denetçisi tarafından hazırlanan ve son savaşta işgal ordusunun başarısız olduğunu söyleyen rapor nedeniyle kriz yaşadığını ifade etti.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi (المركز الفلسطيني للاعلام)

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09