FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.12.2018 12:26:21

Mahmud ez-Zehhar: Filistinli esirler Mandela gibi zindandan çıkarak ülkelerini yönetecekler

Hamas heyetiyle birlikte Güney Afrika’yı ziyaret eden Siyasi Birim üyesi Mahmud ez-Zehhar, Mandela’nın hapis yattığı cezaevinden Filistinli esirlere seslendi. Mahmud ez-Zehhar: Filistinli esirler Mandela gibi zindandan çıkarak ülkelerini yönetecekler

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Mahmud Ez-Zehhar, Nelson Mandela gibi işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin de mutlaka özgürlüklerine kavuşacaklarını ve Filistin’in yönetimine katılacaklarını söyledi.

Hamas heyetiyle birlikte Güney Afrika’yı ziyaret eden ez-Zehhar, Mandela’nın uzun süre hapis yattığı cezaevini ziyaret etti.

Hamas heyetinde Ez-Zehhar ile birlikte Filistinli milletvekilleri Mervan Ebu Ras, Muhammed Ferec El-Gül ve Müşir El-Mısri yer aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Ez-Zehhar, “Bu, dini ve vatanı için savaşan her mücahit için simgesel bir mesajdır. Bu kilitler ve bu mekanlar ebedi değildir. Burada kalıp ibadet etmek Allah’a yaklaşmaktır” dedi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlere seslenen Ez-Zehhar, Mandela gibi Filistinli esirlerin de zindandan çıkarak ülkelerini yöneteceklerini söyledi.

İşgal rejimi zindanlarında yaklaşık 7000 Filistinli esir bulunuyor. Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Bakanlığı’nın verilerine göre Filistinli esirlerden yüzde 84,8’i Batı Yaka, yüzde 9,5’i Kudüs ve yüzde 5,7’si de Gazze Şeridi sakinlerinden oluşuyor.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09