GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.5.2018 11:00:30

Madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel: Asıl sorumlu gözardı edildi, günah keçisi ilan edildim

Soma Katliamı'nın ardından madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, 'İstemediğim bir karede olmak beni hala çok derinden üzmektedir.' ifadelerinde bulundu. Madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel: Asıl sorumlu gözardı edildi, günah keçisi ilan edildim

Soma Katliamı'nın ardından madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, 'İstemediğim bir karede olmak beni hala çok derinden üzmektedir.' ifadelerinde bulundu.

Soma'da 301 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından bir madenciyi tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, bir fotoğraf üzerinden 'günah keçisi' ilan edildiğini iddia ederek özür diledi. 

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği iş cinayetinin 4. yıl dönümü dolayısıyla Twitter hesabından açıklama yapan Yerkel kamuoyundan özür diledi.  

Yerkel, "4 yıl önceki Soma faciası hepimizin yüreğini sızlatmış ve yaralamıştır. Rabbim ölenlere rahmet, geride kalan kederli ailelerine sabır ihsan eylesin. Bu konuyla alakalı kamuoyu ile bazı hususları paylaşmak istiyorum" dedi.

Yerkel sosyal medyasından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelerde bulundu:

"Soma faciası ile ilgili herkes asıl sorumluları unutup konuyu özellikle şahsım üzerinden tartışmış, asıl sorumlu olan Soma Holding'i gözardı etmiş ve beni bir fotoğraf karesi üzerinden günah keçisi ilan etmiştir. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, istemediğim bir karede olmak beni hala çok derinden üzmektedir. Kamuoyu tarafından bilinmese de ve gündeme getirilmese de, olaydan sonra bizzat Erdal Kocabıyık'ı arayıp kendisinden özür diledim ve helallik istedim. O da hakkını helal etti. Geçen bu dört yıllık süre zarfında bir aile olarak çok zor zamanlar geçirdik. Şahsım, ailemle ve hatta 8 aylık bebeğimle ilgili ölüm tehditleri dahi aldım. Her insan gibi hayatta hatalar yapabileceğimizi gözönünde bulundurarak, bu hatalardan kendime düşen payı aldığımı ifade etmek isterim. Bu vesileyle böyle bir olayda yer almamdan dolayı tekrar derin üzüntülerimi ifade ediyor, kamuoyundan özür diliyorum."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09