TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.3.2019 10:49:05

Linç kampanyasıyla ihraç edilen Ercan Harmancı için imza kampanyası başlatıldı!

Cinsel taciz hükümlüsünün şikayetiyle mesleğinden edilen Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı’nın göreve yeniden dönmesi gerektiğini ifade eden Konya Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Harmancı’nın öğretmenliğe dönmesi için imza kampanyası başlattı. İnternet üzerinden başlatılan kampanyada imza verenlerin sayısı 500’ü geçti. Linç kampanyasıyla ihraç edilen Ercan Harmancı için imza kampanyası başlatıldı!

Beden eğitimi derslerinde kız öğrencilere eşofmanın zorunlu tutulmasına tepki gösterdiği için hedef gösterilen ve işinden olan Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı’ya destek çığ gibi büyüyor. Kur’an okumak, namaz kılmak ve Allah’ın emrettiği şekilde örtünmek yönünde öğrencilere ilaç mahiyetinde tavsiyelerde bulunan Ercan Harmancı’nın mesleğine yeniden dönmesi için imza kampanyası başlatıldı.
 
İmza kampanyasına destek büyüyor
 
Cinsel taciz başta olmak üzere hırsızlık, gasp, yağma gibi 9 suçtan hüküm giyen ve 30.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Melih Gürler isimli bir mahkumun şikayetiyle zulme uğrayan Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı’nın mesleğine geri dönmesi için çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Türkiye ve Dünya’nın ilk imza kampanyası platformlarından imzakampanyam.com’da Ercan Harmancı’nın göreve yeniden başlamasına destek verenlerin sayısı 500’ü aştı. “Hocamız, medya saldırısına uğradı ve bizzat öğrencisi olarak hiçbir şekilde yanlış hareket söz veya davranışını görmedim.” ,”Hocamızın kötü bir niyeti yoktu. Okulumuza geri dönsün. İslam’ı yaymaya çalışmak suç mu?” gibi yüzlerce kullanıcının destek mesajlarının yer aldığı kampanyanın büyük bir hızla devam edeceği ifade edildi.
 
Kaynak: Yeni Akit
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09