SURİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.7.2018 10:52:52

Lİberman: Suriye'ye saldırı hazırlığındayız

Golan Tepeleri’ni ziyaretinde konuşan Liberman, “İsrail’i tehdit eden bölgedeki tüm unsurlar ve üsler yok edilecektir. Suriye’nin mevcut Başkanı Beşar Esad, İran ile işbirliğini cezasını çekecek” ifadelerinde bulundu. Lİberman:  Suriye

Golan Tepeleri’ni ziyaretinde konuşan Liberman, “İsrail’i tehdit eden bölgedeki tüm unsurlar ve üsler yok edilecektir. Suriye’nin mevcut Başkanı Beşar Esad, İran ile işbirliğini cezasını çekecek” ifadelerinde bulundu.

İsrail Savaş Bakanı Liberman, “Biz, İran’ı Golan tepelerinde oluşturmak istediği terör şebekesine karşı uyarıyoruz. Golan tepelerinde terör örgütlerinin varlığı kabul edilemez ve İsrail olarak buna sert bir şekilde karşılık veririz” ifadelerinde bulunarak, “Biz, 1974’deki muhabereyi sonlandırma antlaşmasına uymayı sürdüreceğiz ve antlaşmanın her bir maddesine harfiyen uyulmasında ısrarcı olacağız. Herhangi bir ihlal İsrail tarafından sert bir şekilde karşılık bulacaktır” dedi.

Konuşmasında Suriyeli muhalifleri desteklemeye devam edeceklerini de belirten Liberman, ülkesine alınacak Suriyeli mültecilere ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İran ve Hizbullah’ın Rusya ile anlaşarak Suriye’nin Güney sınırından 40 km geri çekildiklerine ilişkin açıklamaları yalanlayarak; “İran’ın Suriye’deki üs ve askeri varlığını hedef alacağız” uyarısında bulundu.

İsrail Savaş Bakanı, İran’ın Suriye’den çıkması için gerekeni yapacaklarını vurgulayarak Suriye ve Filistin arasındaki sınır kapısının tekrar açılmasına ilişkin; “Bu uzak bir ihtimal ancak hiçbir şekilde olmayacak bir durum değil” şeklinde konuştu.

Suriye haber ajansı dün yaptığı açıklamada; İsrail savaş uçaklarının T-4 Havva üssünü hedef aldığını ve Suriye ordusuna ait hava savunma sisteminin saldırı geri püskürttüğünü duyurmuştu. Dera kentinde ilerleyen Suriye ordusunun ise Golan tepelerinde yer alan Kuneytira bölgesinde ilerlemesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09