SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.2.2017 09:22:05

Kurtulmuş: Her 'hayır' diyen terörist değildir

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, referandum tartışmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı'nın ''hayır'' diyenlerin terörist olarak algınacak bir söz söylemediğini belirtti. Kurtulmuş: Her

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, referandum tartışmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı'nın ''hayır'' diyenlerin terörist olarak algınacak bir söz söylemediğini belirtti.
 Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Hayır'cılar 15 Temmuz'un yanında konum almaktadır" sözlerine ilişkin olarak "FETÖ ve PKK bağlantıları hayır'a destek veriyor demek başka bir şey. Her 'hayır' diyen terörist değildir" dedi.

Hükümet Sözcüsü, ayrıca Cumhurbaşkanı'nın Bahreyn ziyareti öncesinde havalimanındaki " Mümbiç ve Rakka sonraki hedeftir" açıklamasına ilişkin olarak da "DEAŞ, PKK, YPG Türkiye'ye tehdit olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. O yüzden Cerablus'ta başlayan operasyon El Bab'a kadar uzandı. Türkiye, uluslararası koalisyonla mutabakat sağlanırsa, yeni adımlar atılırsa, hem Mümbiç hem Rakka'nın temizlenmesi konusunda adım atabilir" yorumunu yaptı.

"HER HAYIR DİYEN TERÖRİST DEĞİLDİR"

Ortada çok açık bir gerçek var. Günlerdir PKK'nın üst düzey yöneticilerinin hayır'a yönelik çalışmalarının artırılması yönünde görüşlerinin beyan ettiğini görüyoruz. FETÖ'nün hayır kampanyasına destek veren bir çalışma ve gayret içerisinde olduğunu görüyor ve biliyoruz.

FETÖ ve PKK bağlantıları hayır'a destek veriyor demek başka bir şey. Bütün hayır diyenler terörist algısı oluşturmak başka bir şey. Ne Başbakanımız, ne Cumhurbaşkanımız böyle bir algıya neden olacak herhangi bir söylemde bulunmamışlardır. Devletin düşmanı olan örgütlerin sistematik olarak 'hayır'a destek verdiğini ifade etmişlerdir. Lafı yanlış anlamaya gerek yoktur. Herkes lafı doğru algılasın.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09