TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.11.2018 18:37:34

Kudüs Müftüsü: Filistin halkı toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacak

Kudüs Müftüsü Muhammed Hüseyin, Filistin halkının toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacağını söyledi. Kudüs Müftüsü: Filistin halkı toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacak

Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü, Mescid-i Aksa hatibi Muhammed Hüseyin, işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya düzenlenecek resmi baskınların artırılması talebinin tehlikesine dikkat çekti.

Bölgede gerginliğin yükselmesinden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Hüseyin, gerginliğin yol açabileceği sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Müftü Hüseyin, işgal güçlerinin Kudüs İşleri Bakanlığı’na ve Kudüs Valiliği’ne baskın düzenlemesini, memurları ve vatandaşları darp etmesini kınadı.

İşgal güçlerinin uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini bildiren Hüseyin, işgal rejiminin Filistinliler aleyhinde ırkçı yasalar çıkarmaya devam etmesini eleştirdi.

İşgal rejiminin En-Nekbe’yi anma faaliyetlerini yasaklamak amacıyla “Kültürel bağlılık” yasası çıkartmayı planladığına dikkat çeken Hüseyin, işgal rejiminin ırkçı yasalarla Filistin halkına daha çok baskı yapmayı amaçladığını ifade etti.

Müftü Hüseyin, İsrail savaş makinası karşısında direnen Filistin halkının toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacağını söyledi.

İşgal polisi, işgal rejimi parlamentosu Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa’ya üç ayda bir yerine ayda bir baskın düzenlemelerine izin verdi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09