İSRAİL

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.10.2018 10:20:09

Kaşıkçı olayında İsrail’in parmağı olabilir mi? İsrailli güvenlik analisti, o twitlerini neden kaldırdı?

İsrail’in Maariv Gazetesi’nde yazıları yayınlanan ve İsrailli güvenlik kurumlarıyla kurduğu yakın ilişkiyle tanınan Güvenlik Analisti Yossi Melaman, twitter sayfasından paylaştığı mesajlarda ‘Umarım Mossad’ın Kaşıkçı olayında rolü yoktur’ dedi. Kaşıkçı olayında İsrail’in parmağı olabilir mi? İsrailli güvenlik analisti, o twitlerini neden kaldırdı?

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İsrail’in Maariv Gazetesi’nde yazıları yayınlanan ve İsrailli güvenlik kurumlarıyla kurduğu yakın ilişkiyle tanınan Güvenlik Analisti Yossi Melaman, twitter sayfasından paylaştığı mesajlarda ‘Umarım Mossad’ın Kaşıkçı olayında rolü yoktur’ dedi.
 
Son yıllarda İsrail ve Suudi istihbaratları arasındaki sıkı ilişkiler nedeniyle Kaşıkçı olayına dair bir hassasiyet ve dikkatlilik hali fark ettiğini belirten Meleman, ‘Aynı zamanda bunun bir sebebi de Mossad’ın bir suikast örgütü olarak görülmesidir. Nitekim geçmişte muhaliflerini tasfiye etmek için Mossad’a başvuran devlet sayısı hiç de az değildir. 1965’te Fas’a yardım edilerek muhalif lider Mehdi Bin Bereket Paris’te öldürülmüş ve bu İsrail tarafından resmi olarak kabul edilmiştir” dedi.
 
Melaman’ın yazdıkları sosyal medyayı çalkalarken, bir süre sonra twitlerin kaldığı görüldü. Melaman gazeteci bir arkadaşının dışında hiç kimseden baskı görmediğini, kendi isteğiyle kaldırdığını savundu. 
 
Arap dünyasının komplo teorilerini benimsediğini söyleyen Melaman, “Bu twitlerimden hareketle henüz belli olmayan bir mesele hakkında Mossad suçlanabilirdi” ifadelerini kullandı.
 
Mossad Eski Başkanı: Mossad bir cinayet çetesidir
 
Öte yandan Mossad Eski Başkanı Tamir Pardo, Haziran ayında Mossad’ın İsrailli siyasilerden aldığı emirlerle dünyadaki devletlerde cinayet işleyen bir çete mesabesinde olduğunu söylemişti. 
 
Pardo, Kanal 2 Televizyonu’nda yaptığı açıklamalarda Mossad’ın direkt olarak Başbakan Netanyahu’ya bağlı olduğunu da eklemişti. Bu açıklamalar İsrail’de büyük tartışma yaratmış ve Netanyahu’dan da yalanlama gelmişti.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09