TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.3.2017 09:20:27

Karamollaoğlu: Gelin AB'den vazgeçelim

Karamollaoğlu: Gelin AB'den vazgeçelim Karamollaoğlu: Gelin AB

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Esenyurt İlçe Başkanlığı’nın kongresinde konuştu. Karamollaoğlu, “Bakanlarımızın programlarına engel olan Almanya, Hollanda ve Danimarka’yı kınıyorum. Avrupa’yla ekonomik ve siyasi münasebetlerimiz devam etsin ama AB’den vazgeçelim” dedi.

Milli Gazete'den Timuçin Mercanoğlu'nun haberine göre;
 
Saadet Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bakanlarımızın programlarına engel olan Almanya, Hollanda ve Danimarka’yı kınıyorum. Avrupa’yla ekonomik ve siyasi münasebetlerimiz devam etsin ama AB’den vazgeçelim” dedi. Esenyurt Nikâh Sarayı’nda gerçekleşen kongreye, partililerin yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Sevim ve İl Başkanı Birol Aydın katıldı. Bakanların programlarını engelleyen Avrupa devletlerini kınadığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bakanlarımızın programlarına engel olan Almanya, Hollanda ve Danimarka’yı kınıyorum. Hem bizi kendi topluluklarına girmeye davet ediyorlar hem de bakanlarımızın orada yapacakları konuşmalara engel oluyorlar. Avrupa’nın ikiyüzlü olduğunu biliyorduk ama bu kadar ileri gidebileceklerini tahmin etmiyorduk” dedi. Öte yandan hükümetin de ısrarını anlamadığını vurgulayan Karamollaoğlu şunları söyledi: “Avrupa ülkelerinin tavırları bir tarafa hükümetin ‘illa giderim’ tavrını da anlamıyorum. Avrupa’da 3 buçuk milyon vatandaşımız var. Şimdi onların yaşantısını zora sokacak. Bir hükümet kendi vatandaşlarını ikna için giderken onlara getireceği zararı düşünmez mi?”
 
“İNGİLTERE BİLE AB’DEN AYRILIYORSA BİZİM ÇOKTAN VAZGEÇMEMİZ GEREKİRDİ”
 
Türkiye’nin AB üyelik sürecinden vazgeçmesi gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Avrupa’yla ekonomik ve siyasi münasebetlerimiz devam etsin ama AB’den vazgeçelim. Avrupa’nın medeniyet anlayışı Hıristiyanlık ve Yahudilik inancı üzerine inşa edilmiş. Onların helali bize haramdır. Biz farklıyız. Biz Müslüman’ız. Aynı kökten gelmesine rağmen İngiltere bile AB’den ayrılıyorsa bizim çoktan AB’den vazgeçmemiz gerekirdi. Bizim D-8, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi önemli değerlerimiz var. Bu değerleri daha güçlendirdikten sonra Avrupa ile o zaman masaya oturabiliriz” şeklinde konuştu. 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin konuşan Karamollaoğlu, “Hükümetimizin tavsiyelerimize kırılmasını, yanlış anlamasını istemiyorum. Bizim amacımız düşünmeye sevk etmek. Referandumla ilgili tüm halkımıza tavsiyemiz, oylarını düşünüp vermeleridir” ifadelerini kullandı. Saadet Partisi’nin referandumda ‘hayır’ kararını açıklamasının ardından iktidar cephesinden yapılan “Hoca’nın kemiklerini sızlatıyorlar” şeklindeki ithamları eleştiren Karamollaoğlu şunları söyledi: “Erbakan Hocamızın kurdurduğu, vefat edene kadar genel başkanlığını yaptığı bir partinin mensuplarını ‘Hoca’nın kemiklerini sızlatıyorlar’ diye nasıl itham edebilirsiniz.”
 
EVET YA DA HAYIR DİYECEKLER BU ÜLKENİN EVLATLARIDIR
 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Referandum süreciyle birileri bugünü kurtarmak için milleti kamplaştırmaya iterken biz Saadet Partisi olarak her türlü insanlarla kol kola, beraberce geleceğe yürümek zorundayız. Referandumda evet ya da hayır diyecekler bu ülkenin evlatlarıdır. Kim hangi tercihi yaparsa yapsın bir bedelle karşılaşacak hem bu dünyada hem ahirette.” Saadet Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı’na Ender Esiner seçildi.

Kaynak : Milli Gazete

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09