EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.8.2017 17:20:23

Karamollaoğlu: 'Buna zam denilemez'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.  Karamollaoğlu:

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, hükümetin memur zammı önerisini de eleştirdi.

Hükümetin memurlara yaptığı yüzde 3 artı 3'lük zam önerisini eleştiren Karamollaoğlu, 'Akıl almaz bir şekilde böyle bir rakamla memurun karşısına çıktılar. Bir hükümetin vereceği zam, enflasyonun üzerinde değilse zaten bu zam değildir.' şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan yerleştirme işlemindeki hataya değinerek, 'Bir imtihanı doğru dürüst yapamayan bir hükümet Türkiye'yi nasıl idare edecek, hangi problemi çözecek? Öğrenciler imtihana girdiklerinde 4 yanlış yaptıklarında bir tane gidiyordu. Hükümet bu kadar yanlış yaparsa ne olacak?' sorularını yöneltti.

Milli Eğitim Bakanlığınca 100 bin öğretmene ihtiyaç olduğuna yönelik açıklama yapıldığını anımsatan Karamollaoğlu, ancak sırada bekleyen öğretmen adayı sayısının 500 bin olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

'Bu ne biçim planlama. Bu bile bir hükümetin artık bu ülkeyi yönetmeme noktasına geldiğinin işaretidir. Kusura bakmasınlar, iktidarda bulunanlar arkadaşlarımız ve onlara karşı sevgi, saygımız var ama biz bu memleketi kendilerinden daha çok seviyoruz. Yanlışı onları aşağılamak için söylemiyoruz. Allah rızası için kendinize gelin. Bu meselelere ciddiyetle eğilin.' değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09