TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.1.2019 21:08:42

"İzban işçilerine karşı iktidar ve muhalefet birleşti"

Demiryol-İş Sendikası yaptığı açıklama ile iktidar ve muhalefetin İZBAN işçisine karşı birleştiğini dile getirdiği. "İzban işçilerine karşı iktidar ve muhalefet birleşti"

Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla ertelenen İZBAN grevi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada İZBAN emekçilerinin tüm emekçilere örnek olduğu, mücadele yolunu açtığı belirtildi. Sendika, açıklamasında iktidar ve muhalefetin İZBAN işçisine karşı birleştiğini vurguladı.

İZBAN işçilerinin 29 gün boyunca yılmadan, ayrışmadan, onurları ile grevlerini sürdürdüğünün dile getirildiği açıklamada "Tüm işçi sınıfına dayanışma örneği oldular, cesurca davranarak örnek oldular. Arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Neleri göze alıp 29 gün boyunca direndiklerini çok iyi biliyoruz. Bir aydır her türlü suçlamayla birlikte mücadele ettik, her türlü iftiraya maruz kaldık ama yılmadık. Ancak ülkemizin mevcut yasaları maalesef direnişimizi bitirmiş durumda" denildi.

'BİZE HAK ARAMAYIN DEDİLER'

Evrensel'de yer alan habere göre, iktidar ile muhalefetin birleşip İZBAN iççisi üzerinden işçilerin terbiye edilmeye çalışıldığı söylenen açıklamada "Bize 'Sakın ola başkaldırmayın, sakın ola hak aramayın yoksa birleşiriz. Birleşir ve İZBAN işçisine yaptığımız gibi önce bir 1 ay işsiz bırakır sonra bütün mücadelenizi boşa çıkarırız' diyorlar. Bu gelişmelerden sonra ne yapsak ne desek yüreklerimizi soğutamayız biliyoruz.  En umutsuz oldukları zamanda İZBAN işçisinin yanında duran, desteğini Türk-İş yönetim kuruluna da teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09