FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.5.2018 08:27:28

İstanbul Taksim'de Onbinler 'Siyonist elçiliğin' kapatılmasını istedi!

Taksim'de çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeleri ve vatandaşların katıldığı, "İşgale Karşı Ses Ver" eylemiyle ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması protesto edildi. İstanbul Taksim

Taksim'de çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeleri ve vatandaşların katıldığı, "İşgale Karşı Ses Ver" eylemiyle ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması protesto edildi.

Beyoğlu'nda toplanan yüzlerce kişi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etti.

İstiklal Caddesi'nde toplanan onbinlerce kişi, ABD’nin skandal bir kararla büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasını protesto etti. Taksim İstiklal caddesinde toplanan Onbinlerce Müslüman, Ak Parti iktidarına seslenerek Siyonist elçiliğin kapatılmasını istedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık'ta Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanımasından yaklaşık 5.5 ay sonra ABD Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'den taşınarak Kudüs'te açıldığı bugün Gazze'de 2014'ten beri en kanlı gün yaşandı.

Gazze sınırında düzenlenen geri dönüş yürüyüşlerinde bugün siyonist işgalci Siyonist İsrail'in müdahalesi sonucu 50'den fazla Filistinli Müslüman şehit oldu. 2 binden fazla kişi yaralandı.

ABD'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dahi destek görmeyen kararını uygulamaya koyması ve kararın akabinde İsrail'in Gazze sınırındakilere gerçek mermi, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gazla gerçekleştirdiği saldırılara karşı Anadolu Gençlik Derneği, Memur-Sen ve İHH İstanbul'da protesto gerçekleştirdi.

Derneklerin "ABD'nin İsrail işgalini resmileştirmeye yönelik hamlesine karşı Özgür Kudüs'ün yanında olmak için" bir araya gelme çağrısı üzerine onbinlerce kişi saat 18:30 itibarıyla İstanbul Taksim'de bulunan Tünel Meydanı'nda bir araya geldi.

Protestoya katılanlar 'Kahrolsun İsrail' ve 'Kahrolsun ABD', 'Katil İsrail, işbirlikçi ABD' ‘Siyonist elçilik kapatılsın’ sloganları attı.

Güney Afrika, Gazze sınırında 52 Filistinliyi şehit eden İsrail'e tepki göstererek, Tel Aviv büyükelçisini geri çağırdı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09