FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.11.2018 18:20:02

İsrailli yazar Zvi Bar’el: İsrail, Hamas'la ateşkes görüşmelerine başlamak zorunda kaldı

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’in yazarlarından Zvi Bar’el, dün (5 Kasım Pazartesi) yayınlanan makalesinde, Gazze Şeridi’nde son Cuma'ya kadar Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine çok sayıda kişinin katılmasının İsrail’e mesaj verdiğini belirtti. İsrailli yazar Zvi Bar’el: İsrail, Hamas

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’in yazarlarından Zvi Bar’el, dün (5 Kasım Pazartesi) yayınlanan makalesinde, Gazze Şeridi’nde son Cuma'ya kadar Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine çok sayıda kişinin katılmasının İsrail’e mesaj verdiğini belirtti.

Zvi Bar’el, gösterilere geniş katılımın İsrail’in abluka yoluyla Gazze Şeridi’nde halk arasında Hamas’a karşı bir ayaklanma başlatma girişiminin başarısız olduğunu gösterdiğini yazdı.

İsrailli yazar, Gazze’de Hamas’a karşı kullanılan abluka ve yaptırım gibi eski metotların artık uygun olmadığını ifade etti.

İsrail’in Gazze halkını Hamas’a karşı kışkırtmak için sürekli yaptırım sistemine başvurduğuna işaret eden Bar’el, bunda başarısız olan işgal rejiminin Hamas’a kalıcı yaptırım sistemini denediğini fakat onun da başarısız olduğunu belirtti.

Bar’el, işgal rejiminin Gazze’de Hamas’ı devirme hedefine ulaşamadığını ve ayaklandırmayı düşündüğü insanların bugün Hamas’ın insan gücü haline geldiğini kaydetti.

Söz konusu insan gücünün durgun suları hareketlendirdiğini bildiren İsrailli yazar, böylece işgal rejiminin Hamas’ı devirmek yerine ateşkes görüşmelerine başlamak zorunda kaldığını söyledi.

Bar’el, ateşkes görüşmelerinin amacının ablukanın kaldırılması ve sınır kapılarının açılması, Gazze halkı için binlerce yeni iş imkanı oluşturulması olduğuna dikkat çekti.

 

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09