FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.8.2018 18:54:17

İsrail'den Filistinli göstericilere saldırı: Yaralılar var

Filistin'de bugün yapılan gösterilere müdahale eden İsrail'in bazı gençleri yaraladığı belirtildi. İsrail

Filistin'de bugün yapılan gösterilere müdahale eden İsrail'in bazı gençleri yaraladığı belirtildi.

Gazze halkının bugün 20’nci cumasına giren Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılmak için erken saatlerden itibaren eylem çadırlarına gelmeye başladıklarını ifade ettiler.

Keskin nişancılar, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla eylem çadırlarına gelen Filistinli gençlere saldıran işgal güçleri gençlerden bazılarını yaraladılar.

İşgal güçlerinin görüş mesafesini düşürmek için lastik yakan Filistinli gençler, hazırladıkları kuyruğuna yanıcı madde bağlanmış uçurtma ve balonları da Gazze çevresindeki yerleşkelere gönderdiler.

Daha önce açıklama yapan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri çadırlarından sorumlu Ulusal Heyet, bugün ikindiden sonra Gazze’nin doğusunda kurulu olan eylem çadırlarında yapılacak faaliyetlere katılım gösterilmesini istedi.

Heyet yaptığı açıklamada, işgalin neden olduğu bütün sıkıntılara rağmen Filistin halkının dönüş hakkını korumak ve Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak için toplumsal yürüyüşünü sürdüreceğini ifade etti.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine barbarca saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 150’den fazla kişiyi şehit etti ve 17.500’den fazla kişiyi de yaraladı.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09