ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.7.2018 13:31:33

İsrail Knesset Arap temsilcisi : Nükleer silahsızlandırma İsrail'den başlamalıdır

İsrail Knesset Arap temsilcisi Dimona nükleer santralinde deprem olduğuna ilişkin haberlere değinerek, 'bölgede nükleer silahsızlandırma İsrail'den başlamalıdır' ifadelerinde bulundu. İsrail Knesset Arap temsilcisi : Nükleer silahsızlandırma İsrail

İsrail Knesset Arap temsilcisi Dimona nükleer santralinde deprem olduğuna ilişkin haberlere değinerek, 'bölgede nükleer silahsızlandırma İsrail'den başlamalıdır' ifadelerinde bulundu.

Siyonist Rejim parlamentosu dün 73 evet oyuna karşı 8 hayır oyuyla rejimin Dimona nükleer santralinde uluslararası gözlemci bulunmasına ilişkin planı oyladı.

Söz konusu plan Siyonist Rejim Knesset Arap temsilcisi Cemal Zehalka tarafından sunulmuştu. 

Cemal Zehalka Sputnik'e yaptığı açıklamada kendi planını redderek, 'İsrail'in sahip olduğu nükleer silahlara diğerleri de er ya da geç sahip olacaktır. Bölgede nükleer silahsızlandırma İsrail'den başlamalıdır. Bölge halkları kitle imha silahlarına hiçbir ülkenin sahip olmasını istemiyor ancak İsrail'in, kendisi nükleer silaha sahip olduğu sürece diğer ülkeleri nükleer planları nedeniyle kınaması zordur.  Eğer nükleer silah üretilen Dimona santralinde deprem olsaydı bu durum Batı şeria'nın güneyinde bulunan el-Halil, el-Nikab ve Ürdün'ün batısındaki bölgelerde faciaya neden olurdu. Japonya'da yaşanan deprem Fokoşima'da faciaya neden oldu ve bu tüm nükleer santraller için bir uyarıdır' ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09