FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.10.2018 19:18:32

İsrail basını: İsrail UNRWA’nın Kudüs’teki tüm şubelerini kapatmak istiyor

İsrail Haber Ajansı’nın yayınladığı rapora göre Siyonist işgal rejimi Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nün işgal altındaki Kudüs’teki faaliyetlerini sonlandırmak istiyor. İsrail basını: İsrail UNRWA’nın Kudüs’teki tüm şubelerini kapatmak istiyor

İsrail Haber Ajansı’nın yayınladığı rapora göre Siyonist işgal rejimi Filistinli mülteciler sorununu tamamıyla bitirme planı kapsamında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nün işgal altındaki Kudüs’teki faaliyetlerini sonlandırmak istiyor.

Daha önce İkinci Kanal olarak medyada yer alan ajans dün gece yayınladığı raporda, işgalci Kudüs Belediyesi’nin UNRWA’nın çalışmalarını tamamıyla durdurmak için bir plan hazırladığını, buna göre örgüte bağlı bütün okul, sağlık kuruluşları ve çocuklarla ilgili birimleri kapatacağını, plan kapsamında Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Şufat Mülteci Kampı’nın ismini de değiştireceğini belirtti.

Raporda, Amerika Başkanı Trump’ın geçen Ağustos ayında UNRWA’ya yaptıkları yardımları kısma kararının İsrail’i bir BM kuruluşu olan UNRWA’ya karşı böyle bir tavır takınmaya teşvik ettiğini hatırlattı.

Planın Amerika idaresiyle koordineli bir şekilde hazırlandığına dikkat çeken ajans, planın yakında İsrail hükümetine sunulacağını belirtti.

Plan işgal hükümeti tarafından kabul edilirse, işgal yönetimi Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının UNRWA’ya bağlı bütün kurum ve kuruluşların kapatılması için hemen talimat verecekleri belirtiliyor.

İşgal rejiminin hazırladığı plan hayata geçirilir ve okullar kapatılırsa bundan Şufat Mülteci Kampı’nda 1200 öğrencinin eğitim gördüğü kız ve erkeklerin okudukları okullar, Vadi Cuz’da 50 öğrencinin, Silvan’da 100 kız öğrencinin gittiği okullar, Sur Bahir’de 350 öğrencinin eğitim gördüğü ilkokul ve lise etkilenecek.

Raporda, okullar kapatıldıktan sonra işgal rejiminin UNRWA kuruluşuna bağlı bütün kurum ve kuruluşların bina ve taşınmazlarına el koyup Kudüs Belediye’sine devredeceği iddia edildi

 

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09