ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.1.2019 11:45:36

İsrail ABD’den işgallerini tanımasını istiyor

Donald Trump'ın danışmanı Bolton'la bir araya gelen Netanyahu İsrail’in işgal ettiği Suriye’ye ait Golan Tepelerindeki hakimiyetini ABD'nin tanımasını istedi. İsrail ABD’den işgallerini tanımasını istiyor

Donald Trump'ın danışmanı Bolton'la bir araya gelen Netanyahu İsrail’in işgal ettiği Suriye’ye ait Golan Tepelerindeki hakimiyetini ABD'nin tanımasını istedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile bir araya geldi. Görüşmede Başbakan Netenyahu, İsrail’in işgal ettiği, Suriye’ye ait, Golan Tepelerindeki hakimiyetini ABD’nin tanımasını talep etti.

'GOLAN'DAKİ HAKİMİYETİMİZİ TANIYIN'

İsrail’e resmi temaslar için gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen ikili açıklamalarda bulundu. Netenyahu, İsrail’in işgal ettiği, Suriye’ye ait, Golan Tepelerindeki hakimiyetini ABD’nin tanımasını istedi.

İSRAİL, ABD'NİN EN BÜYÜK MÜTTEFİKİ

Netanyahu, ABD’nin İsrail’i Birleşmiş Milletlerde her zaman desteklediğini hatırlatarak, İsrail’in en büyük müttefiki olduğunu söyledi. Netanyahu, “Bizim için önemli olan, en büyük dostumuz ve en büyük müttefikimiz ABD’nin desteğini aldığımızı bilmemizdir” ifadelerinde bulundu.

Bolton, yaptığı konuşmada, ABD’nin müttefiklerinin savunması sağlanarak, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekileceğini açıkladı. Bolton ayrıca, ABD Başkanı Trump ile Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilme konusunu tekrar görüşeceklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09