FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.3.2019 16:07:39

İşgalci İsrail iki balıkçıyı daha gözaltına aldı!

İşgalci İsrail güçleri Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında bu sabah Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu. İşgalci İsrail iki balıkçıyı daha gözaltına aldı!

İşgalci İsrail güçleri Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında bu sabah Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal donanması hücumbotlarının Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya açıklarında Filistinlilere ait küçük bir tekneyi kuşattığını söyledi. Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin teknede bulunan Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldığını ve teknelerine el koyduğunu bildirdi.

Gözaltına alınan balıkçıların bölgede avlanmakta oldukları ve avlanma izni verilen mesafenin dışına çıkmadıkları kaydedildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, balıkçıları gözaltına alıyor, teknelerine ve av malzemelerine el koyuyor.

İşgal rejiminin avlanma izni verdiği mesafe dahilinde bulunmalarına rağmen işgal güçlerince taciz edilen Filistinli balıkçılar avlanmayı bırakıp sahile dönmek zorunda kalıyor.

 

 

 

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09