FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.7.2018 10:08:00

İşgal rejimi Gazze'ye yaptırımlarını artırma kararı aldı

Filistinli Esirler Merkezi, Siyonist İsrail rejiminin Filistin halkını günlük olarak gözaltına aldığı ve bunun halk arasında direnişi artırdığını belirtti. İşgal rejimi Gazze

Filistinli Esirler Merkezi, Siyonist İsrail rejiminin Filistin halkını günlük olarak gözaltına aldığı ve bunun halk arasında direnişi artırdığını belirtti.

Filistinli Esirler Merkezi, 3 binin üzerinde Filistinlinin esir olarak kayıt altına aldıklarını belirtirken esirlerin 497’nin çocuk ve 84’ünün ise kadın ve kız çocuklar olduğunu açıkladı.

Siyonist İsrail rejiminin Ordu sözcüsü yapmış olduğu açıklamada; İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Filistinlilere yönelik baskının artırılması gerektiği yönündeki açıklamalarının doğru ve yerinde olduğunu söylemişti.

İsrail ordu sözcüsü, Hamas liderinin son açıklamalarını neden göstererek Filistin halkına yönelik artırılacak baskıları şu şekilde açıkladı;

“Gazze sınır kapısı olan Ebru Selam’ı kapatacağız. Bununla birlikte insani yardım malzemelerinin Gazze’ye girişi yasaklanacak. Aynı zamanda Gazze’ye görecek olan ilaç ve tıbbi malzemeler İsrail emniyetinin vereceği izin ile olacak”

Filistin Halk Cephesi, Siyonist İsrail rejiminin başlatacağı Gazze’ye yönelik yaptırımları kınayarak Filistin halkının bu yaptırımlara boyun eğmeyeceğini vurguladı.

Halk Cephesi liderlerinden Usame el Hac, Gazze’ye yönelik yaptırımların ve Hamas liderlerine yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Ebu Mezan ve el Ahmed, Hamas’ı tehdit ederek Gazze’yi tamamen bırakmasını istedi. Gazze’yi tamamen teslim etmediği halde yaşanacaklardan sorumlu olduğunu belirtti.

İslam cephesinden de Hamas’a yönelik sert tepkiler geldi. İslami cephe liderlerinden Hazer Habib, hiçbir Filistinlinin kendi halkını tehdit edemeyeceğini belirterek Hama’sa yönelik tehditleri kınadığını açıkladı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09