ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.10.2016 17:35:14

İngiltere ve ABD'den Kırgızistan'daki vatandaşlarına uyarı

İngiltere ve ABD’nin Kırgızistan büyükelçilikleri, vatandaşlarına ekim ayında hükümet ve yabancı diplomatlara karşı kaçırma ve rehin alma gibi durumlarla terör saldırılarının gerçekleştirilebileceği uyarısında bulundu İngiltere ve ABD

İngiltere ve ABD’nin Kırgızistan büyükelçilikleri, vatandaşlarına ekim ayında hükümet ve yabancı diplomatlara karşı kaçırma ve rehin alma gibi durumlarla terör saldırılarının gerçekleştirilebileceği uyarısında bulundu

İngiltere’nin Kırgızistan Büyükelçiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada 'Kırgızistan’da ekim ayında terör faaliyetlerinin artabileceği, Kırgız hükümeti ve yabancı diplomatlara yönelik kaçırma ve rehin alma gibi eylemlerin meydana gelebileceği yönünde bilgi aldık. İngiltere vatandaşlarına yönelik tehdit niteliği taşıyan net bir bilgi ulaşmasa da, kamuya açık yerlerde dikkatli olmanızı, kalabalık yerlerden uzak durmanızı ve yerel yetkililerin güvenlikle ilgili talimatlarını yerine getirmenizi tavsiye ediyoruz' ifadelerinde bulunuldu.

ABD’nin Kırgızistan Büyükelçiliği de benzer açıklamalarda bulundu. 

ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını ülkenin güneyindeki Oş, Batken ve Celal-Abad kentlerine yapabilecekleri seyahatler sırasında dikkatli olmaları konusunda uyararak 'Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan sınırları ön bildirim olmaksızın kapatılabilir. Bölgede son aylarda güvenlilik konusunu ilgilendiren olaylar meydana geldi' açıklamasında bulundu.

Açıklamada, ABD vatandaşlarından pasaportlarını yanlarında bulundurma ve Kırgızistan’a gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları istendi. Çin’in Bişkek Büyükelçiliği’nde 30 Ağustos’ta bir canlı bomba tarafından gerçekleştirilen saldırıda büyükelçilik personeli 3 kişi yaralanmıştı.


 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09