KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 4.1.2016 17:15:04

İktibas'ın Ocak sayısı çıktı (Dergi Tanıtımı)

İktibas Dergisi Ocak 2016/445. Sayısı “Rusya’nın Yanlış Hesabı Yeni Türkiye/NATO’dan Döndü...” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İktibas Dergisi Ocak 2016/445. Sayısı “Rusya’nın Yanlış Hesabı Yeni Türkiye/NATO’dan Döndü...” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.
 
Bu sayıda, Siyasi Analiz bölümünde Abdullah PAMUK’un “Rusya’nın Yanlış Hesabı Yeni Türkiye/NATO’dan Döndü..”; Kavramda ise “İnsana Nasıl Bakılır?.” konusunun işlendiği yazıları okuyabilirsiniz.
 
Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Bu Rüzgâr Nereden Esiyor”; Hikmet ERTÜRK’ün “Dürüst Adam…”; Osman COŞKUN’un “Allah İnsanlar İle Nasıl Konuşur?”; Muhammed Celil’in “Sorunları Konuşmak”; Ferit Aydın’ın, “Türkiye’de Atalar Dini (Müslümanlık)”; Aykut AKÇA’nın “Kandırıldınız”; Haydar Öztürk’ün “Gençliğin İnanç Krizi”; Ömer Yıldız’ın “Mevlit Kandili ve Doğum Günü Kutlamak”; Mehmet Gündüz’ün “Reel Politik Anaforu ve İsrail Dostluğu (!)”; Hamdi AKAN’ın “Düşünme Üzerine (4)” yazılarını bulabilirsiniz.
 
Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde de ise, Nida Dergisi’nden, Fatih BÜTÜN’ün, Ramazan YAZÇİÇEK’ile yapılan  “Zamanın Ruhu Üzerine” konulu röportajına yer veriliyor.
 
Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Sorunlu Değil Sorumlu Müslüman Olmak” yazısının yanı sıra, Sanat-Edebiyatta Dr. Mehmet Akif ŞAHİN’in “Gece-siz kâbus” Şiiri; Mehmet MORTAŞ’ın “Maraş 2. Kitap ve Kültür Fuarı ve 18. Dolunay Şiir Şöleni” yazısı;  Hayrunnisa AKÇA’nın “Muhareben Hayrola!.”; ile Amine Meryem TOPRAK’ın “Kudüs Aşkına” şiirlerini bulabilirsiniz.     
 
Derginin gündem bölümünde ise, özenle seçip iktibas edilen köşe yazıları okuyucuların istifadesine sunuluyor.
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09