KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.1.2017 12:48:02

İktibas, Ocak sayısı: Müslümanlar'ın ilkeli/nebevi mücadeleden uzaklaşma ve 'reel politika'ya teslim olma süreçleri

İktibas, Ocak sayısı çıktı: Müslümanlar'ın ilkeli/nebevi mücadeleden uzaklaşma ve 'reel politika'ya teslim olma süreçleri İktibas, Ocak sayısı: Müslümanlar

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İktibas Dergisi Ocak 2017/457. Sayısı “Müslümanlar”ın İlkeli/Nebevi Mücadeleden Uzaklaşma ve “Reel Politika”ya Teslim Olma Süreçleri” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.
 
Bu sayımızda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Müslümanlar”ın İlkeli/Nebevi Mücadeleden Uzaklaşma ve “Reel Politika”ya Teslim Olma Süreçleri”; Kavramda ise “Rasyonalizm, Akıl ve İslam” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.
 
Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Sabit Din Sabit Şeriat”; Hikmet ERTÜRK’ün “İş İşten geçmeden Önce…”; Osman COŞKUN’un “Kuran’daki Dine Değil Kafalarındaki Dine Uyanlar”; Aykut AKÇA’nın, “Becerebilirsek Kurtulacağız (Ümmet Olmak)”; Ömer YILDIZ’ın “Ak Partinin Bir Eğitim Öğretim ve Kültür Politikası Var mı?.”; ile Haydar ÖZTÜRK’ün “Şefaatle İlgili İstisna Ayetleri Üzerine”; ile Enes TARIM’ın “Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler” yazılarını bulabilirsiniz.
 
Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, Kur’ani Hayat Dergisinden Haydar Öztürk’ün “Kurtarıcı Bekleme Sendromu” başlıklı yazısını alıntıladık.
 
Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Dosdoğru Namaz” yazısının yanı sıra.
 
Sanat-Edebiyatta Mehmet Mortaş’ın “Dünya Penceresinden Ali Turan Baktı Geçti” yazısının yanı sıra; Hayrunnisa AKÇA’nın “Allah’ın Adıyla”  yazısını bulabilirsiniz.
 
Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.
 
Abonelik İçin:
 
www.iktibasdergi@hotmail.com
Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60
İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi
İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09