KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 4.4.2017 12:01:57

İktibas Dergisi’nin Nisan sayısı çıktı: ‘Esas’tan Yanlış ‘Seçim’lerin Dayanılmaz Hafifliği

İktibas Dergisi Nisan 2017/460. Sayısı “Esas”tan Yanlış “Seçim”lerin Dayanılmaz Hafifliği” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Nisan sayısı çıktı: ‘Esas’tan Yanlış ‘Seçim’lerin Dayanılmaz Hafifliği

İslamî Analiz/Kültür-Sanat

İktibas Dergisi Nisan 2017/460. Sayısı Esas”tan Yanlış “Seçim”lerin Dayanılmaz Hafifliğimanşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un Esas”tan Yanlış “Seçim”lerin Dayanılmaz Hafifliği”; Kavramda ise “Demokrasi, İnsanı Hevasına Uymaya Yönlendirir...” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün Kur’an’a Yaklaşımlar”; Hikmet ERTÜRK’ün Kof Cevizler miyiz?; Osman COŞKUN’un İnkârcı Bir Topluğa Nasıl Üzülürüz?”; Ömer YILDIZ’ın Allah ve Gaybın Bilgisi”; Enes TARIMın Baskı ve Şiddet Karşısında Sivil İtaatsizlik ve İslami Direniş”; Haydar ÖZTÜRK’ün Kirli Dünyanın Parçası Olmak”; Hârûn GÖRMÜŞ’ünEvet-Hayır ‘Oy’unu Sinan ULU’nun Kişi Laik Olmaz (mış) Devlet Laik Olur (muş)! Hayrunnisa AKÇA’nın Sen + ben = Biz ile Enes GÜNASLANınŞahsi Bildir yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, Prof. Dr. Mehmet ÖZDEMİR’in İslami Araştırmalar Dergisinde (2000) yayınlanan Avrupa’da Dünden Bugüne Müslüman İmajı ve Bazı Fiilî Neticeleri yazısı alıntılanmış.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün Sulp ve Taraib yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Dünya Bülteni Sitesinden Tuba KaracanınYaşadıklarımızdan Ne Öğreniyoruz?.yazısı ile Murat Armık’inÇevrim DışıCengiz Numanoğlu’nunO Büyük Mahkeme’deşiirlerini bulabilirsiniz.

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09