KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 1.11.2016 10:34:06

İktibas Dergisi’nin Kasım sayısı çıktı: “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar”

İktibas Dergisi Kasım 2016/455. Sayısı “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Kasım sayısı çıktı: “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar”

İslamî Analiz/Haber Merkezi

İktibas Dergisi Kasım 2016/455. Sayısı “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Bölgesel/Küresel Statüko Çökerken Yeni Türkiye’nin Seslendirdiği İtirazlar”; Kavramda ise “İtaat” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Paralel Din”; Hikmet ERTÜRK’ün “Davasının Adamı Olmak”; Osman COŞKUN’un “Topukları Üzere Dönenlerden Olmamak”; Aykut AKÇAnın, “Kurtuluş İslamda (mıdır?)”; Ömer YILDIZ’ın “Batılıların İslami Hareketleri Tanımlamak için Kullandıkları Fundamentalizm- Köktendincilik ve İslamcılık Gibi Kavramlar Üzerine Bir Deneme (2)”; Enes TARIMnin “Hübelin Kızları” ile Haydar ÖZTÜRK’ün “Meal Okuma Üzerine”; ile Hamdi AKAN’ın “Muhatap mıyız Mükellef mi?” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, Ramazan Yazçiçek’in Nida Dergisi 2016, s: 175, s. 16-29 sayısında yayınlanan “Liberalizmin Aşındırdığı Müslüman Kimlik” yazısını alıntıladık.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Nikâhla Bağlanmak Sevgiyle Yoğrulmak Gerek” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Şiirde Duygusal Bilinç 5yazısının yanı sıra; Hayrunnisa AKÇA’nın “İnternetten Olunca Başka Olduyazısını bulabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09