KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 3.6.2017 09:52:14

İktibas Dergisi’nin Haziran Sayısı Çıktı: “ABD’nin PKK/PYD’si “Müslüman Kürtler”in Nesi Olabilir ki?”

İktibas Dergisi Haziran 2017/462. Sayısı “ABD’nin PKK/PYD’si “Müslüman Kürtler”in Nesi Olabilir ki?” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Haziran Sayısı Çıktı: “ABD’nin PKK/PYD’si “Müslüman Kürtler”in Nesi Olabilir ki?”

İslamî Analiz/Kültür-Sanat

İktibas Dergisi Haziran 2017/462. Sayısı “ABD’nin PKK/PYD’si “Müslüman Kürtler”in Nesi Olabilir ki?” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “ABD’nin PKK/PYD’si “Müslüman Kürtler”in Nesi Olabilir ki?”; Kavramda ise İslamizasyon Aşamalar Katediyor konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Kur’an da Elçinin Misyonu ve Son Elçinin Konumu”; Hikmet ERTÜRK’ün “Ramazan Ayı ve Gıybet”; Osman COŞKUN’un “Namazınız Size Neyi Emrediyor?”; Haydar ÖZTÜRK’ün Meallerimize Genel Bir Bakış (II)Ömer YILDIZ’ın “Kur’an’a Göre Din Kavramı ve Dinin Kaynağı”; Enes TARIMın “Bir Sömürü Aracı Olarak Din”; Hakverdi Bedilli’nin; “O Emin Beldeye Yemin Olsun”; Sinan ULU’nun “Davetsiz İslam, İslam Değildir Hârûn GÖRMÜŞ’ün “Teorik Müslümanlık” ile İsmail EKERCİNin “Beşerden İnsan’a” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Kitap Bir Alıntı bölümünde ise, Doç. Dr. Ekrem Buğra Ekinci’nin Arı Sanat Yay. İstanbul. 2003.1. Baskı. s.51-57 yayınlanan Kitabından “İslâm Hukuk ve ‘Önceki Şeriatler’” yazısı alıntılanmış.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Kabir Azabı ve Mezar’da Telkin” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Hayrunnisa AKÇA’nın ; “Beni Sizden Soracaklar” ; Kemal SAYAR’ın Serbestiyet.com’da yayınlanan “İnşirah” yazısı ile Murat ARMIK’ın  “Bil Bakalım Ben kimim?.” şiirini bulabilirsiniz.

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09