KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.6.2016 07:55:41

İktibas Dergisi’nin Haziran sayısı çıktı: ‘Ak Parti Çizgisinde Yaşananlar ve ‘Siyasi Sistem’ Arayışı’

İktibas Dergisi Haziran 2016/450. Sayısı “Ak Parti Çizgisinde Yaşananlar ve “Siyasi Sistem” Arayışı” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Haziran sayısı çıktı: ‘Ak Parti Çizgisinde Yaşananlar ve ‘Siyasi Sistem’ Arayışı’

İslamî Analiz/Kültür-Sanat

İktibas Dergisi Haziran 2016/450. Sayısı “Ak Parti Çizgisinde Yaşananlar ve “Siyasi Sistem” Arayışı” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Ak Parti Çizgisinde Yaşananlar ve “Siyasi Sistem” Arayışı”; Kavramda ise Te’vil konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Duyulan, Fitnenin Ayak Sesleri”;  Hikmet ERTÜRK’ün “Yıldızlara Bakmayın…”; Osman COŞKUN’un “İbadetiniz Var Da Siyasetiniz Niye Yok?”; Aykut AKÇAnın, “Teoriden Pratiğe Bir Yol Bulmalı.”; Ömer YILDIZ’ın “Said Nursî’nin Risaleler Bana “yazdırıldı”, indirildi” İddiası Bağlamında Bir Değerlendirme”; Haydar ÖZTÜRK’ün ““Din Dili” Üzerine.”; Abdullah PAMUK’un “Hakikat Arayış Süreci ve İslam Coğrafyasında Duruş Sorunları” Enes TARIMnin “İntihar Eylemleri ve Ahlakilik Sorunu” ile Hamdi AKANın “Zihin kaplarını boşaltmak!” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, Kur’ani Hayat dergisi Kasım-Aralık 2015/44 sayısında yayınlanan Haydar ÖZTÜRK’ün Sahih Bir Kur’an Algısı İnşa Etmek” yazısı alıntılanmış.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Peygamberler, Allah’a İbadet Kendilerine İtaat İsterler” yazısının yanı sıra,

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Sürgün Yazılar” yazı dizinininHÜCRE” yazısının yanı sıra;  Kur’ani Hayat dergisinden Fatma SOYSAL’ın “İnsan Dileyenin Dilediğini Dilediği İçin Dilediğince Yaşar yazılarını bulabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09