KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.10.2015 11:47:29

İktibas Dergisi’nin Ekim sayısı “Bölgemizde Neler Oluyor? Nasıl Bir Algı Oluş(turul)uyor?” manşeti ile çıktı

İktibas Dergisi Ekim 2015/442. Sayısı “Bölgemizde Neler Oluyor? Nasıl Bir Algı Oluş(turul)uyor?” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Ekim sayısı “Bölgemizde Neler Oluyor? Nasıl Bir Algı Oluş(turul)uyor?” manşeti ile çıktı

İslamî Analiz/Kültür-Sanat

İktibas Dergisi Ekim 2015/442. Sayısı “Bölgemizde Neler Oluyor? Nasıl Bir Algı Oluş(turul)uyor?” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Siyasi Analiz bölümünde Abdullah PAMUK’un “Bölgemizde Neler Oluyor? Nasıl Bir Algı Oluş(turul)uyor?”; Kavramda ise “Davranışlarımız ve Bozukluklar” konusunun işlendiği yazıları okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Atasoy MÜFTÜOĞLU’nun “Popülizmler Hiç Bir Umuda Yer Bırakmıyor”; Hüseyin BÜLBÜL’ün “İnsan ve Zaman İlişkisi”; Hikmet ERTÜRK’ün “Boşa Giden Zamanlar”; Osman COŞKUN’un Düşmana Karşı Hazırlıklı Olmak”; Aykut AKÇA’nınİslami Hareket Ne Değildir” Hamdi AKAN’ınDüşünme Üzerine (1)ile A.Birol ULAŞ’ınİbn Haldun yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Site Bir Alıntı bölümünde ise, Fikrifenalar.com’un Abdurrahman ARSLAN ile Ulusçuluk ve Ulus Devlet Üzerine yapılan söyleşiyi alıntılanmış.

Müslümanların Sorunlarında ise Hüseyin BÜLBÜL’ün Şapı Şekere Karıştırmak yazısının yanı sıra;

Sanat-Edebiyatta Dr. Mehmet Akif ŞAHİN’inÖzgürlük Kıskanır Yalnızlığımışiirini, Mehmet MORTAŞ’ın Güz Sancısı”; Hayrunnisa AKÇA’nın Bir Senegalli’nin Avucunun İçi şiiri ileEsma GÜL’ün; “Takva Sahibi Sıradan Değil, Ön Sıradandıryazısını bulabilirsiniz.    

Derginin gündem bölümünde ise, özenle seçip iktibas edilen köşe yazıları okuyucuların istifadesine sunulmuş. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09