KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.8.2016 08:40:08

İktibas Dergisi’nin Ağustos sayısı çıktı: Yolun Sonu ‘Kimlere’ Görünüyor?

İktibas Dergisi Ağustos 2016/452. Sayısı “İçeri”den–“Dışarı”dan Yolun Sonu “Kimlere" Görünüyor?!” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi’nin Ağustos sayısı çıktı: Yolun Sonu ‘Kimlere’ Görünüyor?

İktibas Dergisi Ağustos 2016/452. Sayısı “İçeri”den–“Dışarı”dan Yolun Sonu “Kimlere" Görünüyor?!” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “İçeri”den –“Dışarı”dan Yolun Sonu “Kimlere" Görünüyor?!”; Kavramda ise “Yükselen ya da Düşen Değerler” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Kurt, Atasından Gördüğünü İşler ‘miş’”;  Hikmet ERTÜRK’ün “Darbe”; Osman COŞKUN’un “Kim Kimdendir?; Abdullah PAMUK’un “YENİ TÜRKİYE”-“İSRAİL” ve Diğer Yapıların Sorunlu Tanımlamaları ve Tezahürleri: Aykut AKÇA’nın, “Bir Darbe Denemesi, Bir Duruş Sorunu”; Ömer YILDIZ’ın “Azhab Suresinin 56. Ayeti Bağlamında “Salâvat” Getirmenin Anlamı”; Haydar ÖZTÜRK’ün “Eğitimde Eleştiriel Düşünme”; Enes TARIM’nin “Ateşe Çağıran Öncüler” ile Hamdi AKAN’ın “KEŞKE” Son Keşke-ler-i-miz olmasa..!” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Dergi Bir Alıntı bölümünde da ise, İktibas Dergisinin 1992 yılında Tevhid Dergisinden alıntıladığı Sükuti Memioğlunun F.Gülen’in o dönemine yönelik eleştiriel yazısı olan “Mistik Hezeyanlar ve Yeni Bir Kutbu Azam” ile F. Gülen'in avukatının gönderdiği tekzip yazısı ile tekzip yazısına Sükuti Memioğlu’nun cevabî yazısı alıntılanmış.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Beşeri Sistemlere Nasıl Bakmalıyız” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Şiirde Duygusal Bilinç 2yazısı ve Hayrunnisa AKÇA’nınPokemon Arayan Gözler Mazlum Bulamazyazısını bulabilirsiniz.  

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09