KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.6.2015 12:52:50

İktibas Dergisi, Haziran sayısında “Başkanlık Sistemi Tartışmalarının Arkaplanı”nı ele alıyor

İktibas Dergisi Haziran 2015/438. Sayısı “Başkanlık Sistemi Tartışmalarının Arkaplanı” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi, Haziran sayısında “Başkanlık Sistemi Tartışmalarının Arkaplanı”nı ele alıyor

İktibas Dergisi Haziran 2015/438. Sayısı “Başkanlık Sistemi Tartışmalarının Arkaplanı” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Siyasi Analiz bölümünde Abdullah PAMUK’un “BAŞKANLIK SİSTEMİ Tartışmalarının Arkaplanı”; Kavramda ise Din konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Atasoy MÜFTÜOĞLU’nun “Kolektif Patolojiler”; Hüseyin BÜLBÜL’ün “İslam’da Cihad Anlayışı,”; Mustafa BOZACIOĞLU’nun “Arınma Ayı”; Hikmet ERTÜRK’ün “Ödünç Kimlikler”; Osman COŞKUN’un “Ey Zalimler Biliniz ki Hükmünüz Sadece Bu Dünyada Geçerlidir.”; Aykut AKÇA’nın “Fırka-ı Naciyeden Olalım Derken Fırka-ı Nârdan Olmayalım”; Hamdi AKAN’ın “Rivayet Odur Ki?”; A.Birol ULAŞ’ın “Cümbür Cemaat”; ile Esma GÜL’ün “Oy Vermek mi, Koy Vermek mi?” yazılarını bulabilirsiniz.

Etkinlik bölümünde, Dr. Cesur KARAGENÇ’in  6. Dergi Fuarına Dergimizin Katılımı ile ilgili yazısı var.

Bir Site Bir Alıntı bölümünde da ise, bu ay iki alıntı var. Küre medya sitesinin oluşturduğu “Siyaset Soruşturması” dosyasında Abdullah PAMUK’a yönlendirdiği sorulara "Müslümanlar Düşünsel ve Siyasal Netliğe Sahip Olmalılar” cevabi yazısı ile, Dünya Bülteni sitesinde Aynur AYDOĞAN’ın Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu “İslam Ekonomisi Faizsiz ve Zekatlı Kapitalizm Haline Gelmiştir” üzerine yaptığı söyleşi okuyucular için alıntılanmış. 

Müslümanların Sorunlarında ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Onurlu Bir Mücadelenin Panaroması” yazısının yanı sıra,

Sanat-Edebiyatta Dr. Mehmet Akif ŞAHİN’in “Sessizliğin fısıltıları tel örgülerine çiçeklenir” şiirini; Mehmet MORTAŞ’ın “Devrik Bir Sözdür İnsan”; yanı sıra Hayrunnisa AKÇA’nın Bir Nesil Geldi Geçti Dünyadan”; yazısını bulabilirsiniz. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09