KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 4.12.2016 12:04:45

İktibas Dergisi Aralık sayısı çıktı: 'Değişen Dünya-ABD İç Dengeleri Bağlamında “Başkanlık Seçimleri”nin Yansımaları'

İktibas Dergisi Aralık sayısı çıktı: 'Değişen Dünya-ABD İç Dengeleri Bağlamında “Başkanlık Seçimleri”nin Yansımaları' İktibas Dergisi Aralık sayısı çıktı:

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İktibas Dergisi Aralık 2016/456. Sayısı “Değişen Dünya-ABD İç Dengeleri Bağlamında “Başkanlık Seçimleri”nin Yansımaları” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.
 
Bu sayımızda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Değişen Dünya-ABD İç Dengeleri Bağlamında “Başkanlık Seçimleri”nin Yansımaları”; Kavramda ise “Sivil Toplumculuk ve Medine Sözleşmesi” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.
 
Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Üstü Örtülen Şirk’ler”; Hikmet ERTÜRK’ün “Herkes Haklı Olabilir mi!”; Osman COŞKUN’un “Dinlerinde Aşırı Gidenler Var Ya!”; Aykut AKÇA’nın, “Hayata Anlam Katmak”; Ömer YILDIZ’ın “Pagan Bir Din: Futbolizm”; ile Haydar ÖZTÜRK’ün “Kur’an’da Allah Merkezli Dil”; Enes TARIM’ın “Yenildik! Çekiliyoruz” ile Hamdi AKAN’ın “Ed-Din’e Giren Masum Parazitler.!” yazılarını bulabilirsiniz.
 
Bir Kitap Bir Alıntı bölümünde da ise, İdris Küçükömer’in Bağlam Yayınları tarafından İstanbul/2007 de yayınlanan “Batılılaşma & Düzenin Yabancılaşması” kitabından “Türkiye Batılaşamaz!” yazısını alıntıladık. 
 
Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Cehennem Ehlinin Yiyeceği” yazısının yanı sıra. 
 
Sanat-Edebiyatta Ebru Güler’in Genç Birikim/2014/183 dergisinde yayınlanan “Kudüs’ün Gelini Olmak” yazısının yanı sıra; Cengiz Numanoğlu’nun Antoloji.com sitesinde yayınlanan “Kur’an’ı Anladıkça”  şiirini alıntıladık.     
 
Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.
 
Abonelik İçin:
 
www.iktibasdergi@hotmail.com
Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60
İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi
İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09