KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.10.2016 14:51:42

İktibas Dergisi 454. sayısı 'Fırat Kalkanı Operasyonu ve Konjonktürel Denklemlerin İflası' manşetiyle çıktı

İktibas Dergisi Ekim 2016/454. Sayısı “Fırat Kalkanı Operasyonu ve Konjonktürel Denklemlerin İflası” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor. İktibas Dergisi 454. sayısı

İslami Analiz/Haber Merkezi

İktibas Dergisi Ekim 2016/454. Sayısı “Fırat Kalkanı Operasyonu ve Konjonktürel Denklemlerin İflası” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “Fırat Kalkanı Operasyonu ve Konjonktürel Denklemlerin İflası”; Kavramda ise “Otorite” konusunun işlendiği yazıları okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Gelenek İle Din Arasında Kalanlar?”; Hikmet ERTÜRK’ün “Hayatımızı Yönlendiren Etkiler”; Osman COŞKUN’un “Çalışmak İbadet İse Ne Diye İbadet Ediyoruz?”; Aykut AKÇAnın, “Meşru Muhafaza mı, Muhafazakârlık mı?”; Ömer YILDIZ’ın “Batılıların İslami Hareketleri Tanımlamak için Kullandıkları Fundamentalizm- Köktendincilik ve İslamcılık Gibi Kavramlar Üzerine Bir Deneme.”; Enes TARIMnin “İslam Özgürlük ve Eman Yurdudur” ile Haydar ÖZTÜRK’ün “Türkiye İslamcılığının Sorunları”; yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Kitap Bir Alıntı bölümünde, Dr. Berat Sarıkaya’nın Gümüşhane Üniversitesi yayınları arasında 2013 yılında yayınlanan “İslâm Düşüncesinde Tevhid: - İBN TEYMİYYE ÖRNEĞİ” kitabından “TEVHİD KAVRAMINA GENEL BİR BAKIŞ” bölümü alıntılanıyor.

Mektuplara Cevaplarda Hüseyin BÜLBÜL’ün “Doğru Anlamanın Yolu Biraz Empati Biraz Sempati” yazısını,

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Şiirde Duygusal Bilinç 4yazısının yanı sıra; Kurani Hayat Dergisinden Işıl Cıngıllıoğlu’nun “Baş İşe, İş Başa” ile Hayrunnisa AKÇA’nın “Toparlamak”  yazısını bulabilirsiniz.    

Derginin gündem bölümünde ise, özenle seçilip iktibas edilen köşe yazıları okuyucuların istifadesine sunuluyor.

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09