Hüveydi: Sisi ne devlet adamı ne savaşçı ne de siyasetçi

Gazeteci-yazar Fehmi Hüveydi, Abdulfettah Es-Sisi’nin ne devlet adamı ne siyasetçi ne de savaşçı olduğunu söyleyerek, savaşa katılmadığını ve siyasi faaliyet göstermediğini belirtti.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Hüveydi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Sisi’yle sınırlı kaldığını belirterek herhangi bir kişinin Sisi’ye karşı seçimlere girmeye cesaret ettiği takdirde taciz ve hakarete maruz kalacağını ve Sisi’nin destekçileri tarafından da sert bir cezaya çarptırılacağını ifade etti.

Hüveydi ayrıca Mısır medyasının tamamıyla Sisi yararına çalıştığını vurgulayarak, son referandumda da aynısının yaşandığını dile getirdi. Yeni anayasaya hayır diyenlere fırsat verilmediğini belirten Hüveydi, yalnızca düşüncesini ifade etmek isteyen herkesin tutuklandığını ekledi. Hüveydi, Sisi’nin tek başına ‘yarışacağı’(!) cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aynısının yaşanmasının beklendiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığına aday olmayı düşünen birinin zor bir maceraya girdiğini ve ağır bir bedel ödemesi gerekeceğini bilmesi gerektiğini ifade eden Hüveydi, böyle bir kişinin caydırıcı yaptırımlar ve sert eleştirilerle karşılaşacağını belirtti.

Hüveydi son olarak, derin devletin kolayca muhalif kişileri ortadan kaldırmak için zehirli oklarını yönelteceğini ve onurunu zedeleyeceğini belki de ırzına ve şerefine zarar verebileceğini ekledi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09