ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 23.2.2016 11:23:39

"Hükümet yolsuzlukları himaye ediyor, seçkin tabakadan hesap sorulmadan sadece küçük balıklar yakalanıyor"

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liyakat Baloh, yolsuzluğun bütün kötülüklerin kökeni olduğunu ancak yöneticilerin bu kökleri kesmek yerine daha da suladıklarını, himaye ettiklerini ve hayatın her alanına yayılmasına sebep olduklarını belirtti. "Hükümet yolsuzlukları himaye ediyor, seçkin tabakadan hesap sorulmadan sadece küçük balıklar yakalanıyor"

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liyakat Baloh, yolsuzluğun bütün kötülüklerin kökeni olduğunu ancak yöneticilerin bu kökleri kesmek yerine daha da suladıklarını, himaye ettiklerini ve hayatın her alanına yayılmasına sebep olduklarını belirtti.
 
Cumartesi günü Mansura'daki Cemaat-i İslami merkezinde düzenlenen çalıştayda konuşan Baloh, kamu mallarını yağmalayanlara karşı bir önlem alınmadığı sürece ülkede huzursuzluğun ve umutsuzluğun artacağını, bunun da oldukça yıkıcı sonuçlara sebep olabileceğini ifade etti.
 
Ayırım gözetmeden hesap verebilirliğin oluşturulmasının ve seçim sisteminde reformlara gidilmesinin ülkedeki terörü sonlandırmak için şart olduğunu belirten Baloh, teröre karşı Ulusal Eylem Planı'nın gerçek ruhundan uzaklaştırılmadan uygulanması gerektiğini söyledi.
 
İslamabad yönetiminin ABD baskısıyla Hindistan'a karşı kölece bir tutum benimsediğinin altını çizen Liyakat Baloh, "yöneticiler böyle bir tutumun içerisinde olmasaydı, ülkeye yönelik terör saldırıları bu kadar rahat gerçekleşmeyebilirdi." dedi. Baloh, Keşmir'in bölgenin temel sorunu olduğunu belirtti ve bu sorunun çözülmeden bölgedeki Hindistan terörizminin sona ermeyeceğini söyledi. 
 
Baloh, Binlerce ajanın ve tetikçinin STK'lar vasıtasıyla ülkede bulunduğunu söyledi ve kimsenin bunlar hakkında konuşmaya cesareti olmadığından şikayet etti. Federal İçişleri Bakanı Nisar Ali Khan'ın bu konu ile ilgili konuştuğunu ancak kimsenin onu ciddiye almadığı belirten Cemaat-i İslami Genel Sekreteri, ülkedeki yabancı stk'ların dışarıdan ideoloji ithaline ve komplolara karşı kapsamlı şekilde araştırılması gerektiğini ifade etti. 
 
Liyakat Baloh şöyle devam etti: "Bu yabancı STK'lar oldukça aktif. Hepsi İslama, camilere ve medreselere karşı. Ülkedeki tüm terör faaliyetleri doğrudan bunlarla bağlantılı. Medreselerde yetişmiş kişilerin adı şimdiye kadar yolsuzluğa karışmamıştır, ancak bu yolsuzlukları yapanların tamamı ABD veya Avrupa Üniversitelerinden yetişmiş."
 
Mali Denetleme Kurulu raporlarına da dikkat çeken Baloh: "Yozlaşmış seçkin tabakadan ve hükümetten hesap sorulmuyor, sadece küçük balıklar yakalanıyor." diye konuştu. 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09