GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.7.2018 19:18:58

Hüda Par Başkan Yardımcısı: Hükûmetin, İsrail'de tutulan vatandaşımız için hassasiyet göstermemesi düşündürücü

Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Elibüyük, 1 aydır İsrail'de gözaltında tutulan Türkiye vatandaşı Ebru Özkan hakkında hükûmetin tavrını eleştirdi. Hüda Par Başkan Yardımcısı: Hükûmetin, İsrail

İşgal rejimi İsrail'de 1 aydır gözaltında tutulan Ebru Özkan'ın babası ile görüştüğünü ve destek verdiğini ifade eden Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İstanbul İl Başkanlığı görevini de yürüten Erdal Elibüyük, konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını, Özkan'ın ülkeye dönünceye kadar davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Ebru Özkan'ın Türkiye'ye dönme belirsizliğinin sürdüğünü belirten Erdal Elibüyük'ün açıklamaları şu şekilde:

“İşgalci siyonist tarafından esir tutulan Ebru Özkan'ın babasıyla görüştüm. Tutuksuz yargılanmak üzere şartlı tahliye edildiğini ayın 29'una kadar 2 günde bir imza atması gerektiğini ifade ettiler. Ülkemize dönme konusu belirsizliğini koruyor. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz"

“HÜKÜMETİN ÖZKAN İÇİN AÇIKLAMA YAPMAMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR”

Elinde yetki olan hükümetin bu konuda açıklama yapmaması ve gereken hassasiyetle üzerinde durmaması düşündürüyor. Vatandaşına sahip çıkmak devletin başlıca görevleri arasındadır. Ebru Özkan kardeşimizin bir an evvel ülkemize dönmesi için acilen girişimlerde bulunmalıdır.”

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09