GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.6.2018 10:15:53

HÜDA-PAR: AK Parti ile anlaşamadık, rakibiz

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, katıldığı televizyon programında 24 Haziran seçimlerine dair açıklamalarda bulundu. HÜDA-PAR:  AK Parti ile anlaşamadık, rakibiz

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, 24 Haziran'daki 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti ile listeler konusunda anlaşamadıklarını açıkladı ve Cumhur İttifakı'na rakip olduklarını belirtti.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, katıldığı televizyon programında 24 Haziran seçimlerine dair açıklamalarda bulundu.

27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Cumhur İttifakı'na rakip olduklarını ifade eden HÜDA-PAR Genel Başkanı Yavuz, "Cumhur İttifakı içerisinde parti logomuz ile yer alabilsek alacaktık, olabilirdi. AK Parti'nin listeleri içerisinde parlamentoya girme konusu da görüşüldü. Uzlaşamadık" açıklamasında bulundu.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, programda "Kürt meselesi ulus devletin dayatmalarının sonucu ortaya çıkmıştır, hatalar devam ediyor, dil ve kimliğin üzerindeki yasaklamalar devam ediyor" dedi.

Yavuz, Hizbullah bağlantısı sorusuna "Bağımsız ve bağlantısız hareketiz. Türkiye'nin yakın tarihi içerisinde geldiğimiz zaman dilimi çok da normal değil. Biri birini tetikleyen olaylar zinciri. Bir normalleşmenin yaşanması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerinde bulundu.

Mehmet Yavuz, HDP ile yaptıkları görüşmeyi de anlatırken "Sadece ittifak gündemi ile randevu talep etmedik. HDP ile görüşme isteğimizde bir ittifak düşüncesi yoktu. Seçim dönemlerinde çatışmalar meydana geliyor. Bunların meydana gelmemesi için tüm partilerden randevu talep ettik." açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09