ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2016 14:16:49

Hindistanlı siyasetçi: Keşmir sorununun asıl nedeni Hindistan'ın politikalarıdır

Hindistanlı siyasetçi: Keşmir sorununun asıl nedeni Hindistan'ın politikalarıdır Hindistanlı siyasetçi: Keşmir sorununun asıl nedeni Hindistan

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Hindistan’ın eski Başbakan Yardımcısı Ömer Abdullah Yeni Delhi’nin Keşmir politikasını eleştirerek “ Hindistan devletinin yetkilileri kendileri için en rahat ve basit yolu seçerek tüm sorumluluktan kaçıp Pakistan’ı suçlamaktalar” ifadelerini kullandı.
 
Tasnim Haber Ajansı'nın haberine göre, Hindistan’ın Keşmir politikasının yanlış olduğunu vurgulayan Ömer Abdullah Hindistan makamlarının gerçeklerden kaçtığını belirterek “Keşmir krizinin asıl nedeni de budur” dedi.
 
Kendisinin Hindistan devlet adamlarını bir çok kez Keşmir konusunda uyardığını belirten Ömer Abdullah, Keşmir krizi nedeniyle Pakistan’ı suçlamanın yersiz olduğuna işaret ederek Hindistan’ın bu krizi çözmek istemediğini kaydetti.
 
Hindistan ile Pakistan arasında Keşmir krizi nedeniyle uzun süredir sorunlar yaşanmakta. Uluslararası toplum Keşmir’i bağımsız bir bölge olarak kabul ederken Hindistan Keşmir üzerinde hak iddia etmiş ve bölgedeki Müslümanlara yönelik etnik temizlik yapmaktadır.
 
20 yıllık süre içerisinde Hindistan’ın Keşmir’de 50 bin Müslümanı katlettiği belirtiliyor. Hindistan işgali altındaki Keşmir başkenti Srinagar her 3 sivile 1 asker düşmesiyle dünyanın en militarize şehri durumunda bulunuyor. 
 
Ömer Abdullah
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09