Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 26.12.2016 20:05:42

Her 10 dakikada Yemenli bir çocuk açlıktan ölüyor

'Seyac' Çocuk Hakları derneği Yemen’in kuzey doğusunda bulunan Hacca kentinde 60 binin üzerinde Yemenli aile için yardım çağrısında bulundu. Her 10 dakikada Yemenli bir çocuk açlıktan ölüyor

'Seyac' Çocuk Hakları derneği, Yemen’in kuzey doğusunda bulunan Hacca kentinde 60 binin üzerinde Yemenli aile için yardım çağrısında bulundu.UNICEF, savaştan en çok Yemenli çocukların etkilendiğini belirterek her 10 dakikada Yemenli bir çocuğun açlıktan hayatını kaybettiğini bildirdi.

'Seyac' Çocuk Hakları derneğinin başkanı Ahmet el Karşi, resmi Facebook hesabından yapmış olduğu açıklamada Suud rejimi ile Yemen sınırı arasında bulunan bölgede 100 bin ailenin savaş nedeniyle göç ettiğini bildirdi.

150 binin üzerindeki çocuğun yaşanan savaş ve göçler nedeniyle yardıma muhtaç olduğunu vurgulayan Ahmet el Karşi, ilaç ve yemek gibi yaşamsal ihtiyaçların karşılanamaması nedeniyle veba ve malariya gibi salgın hastalıkların bölgede arttığını ifade etti.

Ahmet el Karşi, uluslararası insan hakları kurumlarından Yemen’de yaşananları dikkate almalarını isteyerek gerekli yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerektiğini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde BM, 18 milyon Yemenlinin insani yardımlara ihtiyacı olduğunu bildirmişti. Söz konusu rakam 27 milyonluk Yemen nüfusunun yarısından fazla. Bu veriler içerisinde yer alan 7 milyon Yemenli ise bir sonraki gün için gerekli yemek ihtiyacını karşılayamamaktadır.

UNICEF, savaştan en çok Yemenli çocukların etkilendiğini belirterek her 10 dakikada Yemenli bir çocuğun açlıktan hayatını kaybettiğini bildirdi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09