FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.9.2018 18:06:23

Heniyye: İşgal'den kurtulmanın yolu direniştir

Filistin İslami Direniş Hareketi siyasi büro başkanı İsmail Heniyye, terör rejimi İsrail'i hiç bir zaman resmiyette tanımayacaklarını vurguladı. Heniyye: İşgal

Filistin İslami Direniş Hareketi siyasi büro başkanı İsmail Heniyye, terör rejimi İsrail'i hiç bir zaman resmiyette tanımayacaklarını vurguladı.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi'nin işgal rejimi istihbarat birimi Şabak ile yüzde yüz güvenlik ve askeri savaş yaşadığını söyledi.

Heniyye, dün Gazze kentinin batısındaki Filistin Camii'nde şehit Abdurrahim Abbas için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, işgali tanımanın ve işgalcilerle ilişkileri normalleştirmenin hiçbir yolu olmadığını ifade etti.

"Filistin'in tek bir karışından vazgeçmeyeceğiz. Kudüs bizim" diyen Heniyye, kutsal mekanları işgalden kurtarmanın en kısa yolunun direniş olduğunu kaydetti.

Konuşmasında şehit Abdurrahim Abbas'a da övgüde bulunan Heniyye, emaneti güvenilir bir şekilde taşıyan Abbas'ın şehit kardeşlerine katıldığını söyledi.

Heniyye, "Bugün en cesur ve en yiğit bir adama veda ediyoruz" diyerek Abbas'ın cihat ve direniş meydanında ruhunu teslim ettiğini belirtti.

Şehitlerin vatan topraklarını kanlarıyla suladıklarını kaydeden Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, güvenliği sağlamak için yüzlerce şehit veren Filistin Polisi teşkilatını övdü.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09