ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.8.2018 15:58:08

Hamas’ın ikinci ismi: İsrail yerine, İran’ı bölge halklarına düşman göstermek bir Amerikan projesidir

Hamas’ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, El-Alem Televizyonu’na bölgesel gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Hamas’ın ikinci ismi: İsrail yerine, İran’ı bölge halklarına düşman göstermek bir Amerikan projesidir

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Hamas’ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, El-Alem Televizyonu’na bölgesel gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Merzuk, bölgedeki devletlerin anlaşmazlıklarını karşılıklı anlayış ve diplomasi ile çözmesi gerektiğine dikkat çekerek “Bölgedeki bazı devletlerinden oluşan bir örgüt kuruldu, ismine İslami denildi ama İran’la mücadele örgütü gibi bir görüntü oluşturdu. Utanmasa İsrail de bu örgüte katılacaktı.  Şu anda İran’a bir darbe vurulmaya çalışılıyor. Askeri operasyon ile ekonomik kuşatma arasında bir fark görmüyorum. Sonuçta bu ekonomik kuşatma da İran’ın belini kıracak ve halkına hizmet etme olanağını ortadan kaldıracak. İran'a darbe vurulması yönünde Amerika’nın gösterdiği çabalar İsrail’e yaramaktadır ve İran’ı düşman olarak gösterme noktasında Amerika’nın bir yönelimi söz konusudur. İslam ümmeti açısından tek düşman İsrail’dir” dedi.
 
İran’la ilişkilerinin gayet iyi seyrettiğini kaydeden Merzuk, “Bizim ilişkilerimizin içeriği Filistin meselesi bağlamındadır. İran, açıkça Siyonist rejimle mücadelede mazlum Filistin’in yanında durmaktadır” şeklinde konuştu. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09